Kā saglabāt ģimeni, ja pelni vairāk nekā vīrs? 2
Mūsdienās, kad sievietes profesionāli ir strauji pietuvojušās gan vīriešu augsti ieņemamajiem amatiem, gan algai par tiem, aktuāls kļuvis arī jautājums: kā nesabeigt attiecības un ģimenes dzīvi, ja tu pelni vairāk par savu mīļoto vīrieti.
Trīs mazāk pelnošo vīru tipi
Sensenos padomju laikos, tātad pirms 25-30 gadiem, šāda situācija bija liels retums. Vīriešiem maksāja vairāk vienkārši par to, ka viņi bija vīrieši. Pat, veicot vienādus pienākumus, sievietes alga bija ievērojami mazāka par summu, kādu saņēma vīrietis. Mūsdienās savukārt nav retums situācija, kad sieviete pelna vairāk, ar to pašu radot savā vīrietī nepilnvērtības kompleksu.
Kas jādara, lai ģimene neizjuktu, ja pelni ievērojami vairāk nekā tavs vīrs, skaidro resursa “passion.net” aptaujātie psihologi.
Ja tavā dzīvē sācies straujš karjeras lidojums augšup, savukārt vīram – tieši otrādi, labāk jau savlaicīgi iztēloties, kā situācija varētu attīstīties. Lūk, kāda var būt vīrieša izturēšanās. Gadās, protams, arī izņēmumi, bet parasti vīrus, kuri pelna mazāk nekā sievas, var iedalīt trīs tipos:
Esmu neveiksminieks
Gadās, ka pats sevi vīrietis redz kā neizdevušos, nespējīgu, neprasmīgu bikšaini. Jo visi viņa pūliņi atrast pēc paša domām cienīgu darbu vai papildu darbu beidzas ar pilnīgu krahu.
Un tāds “nekāds” cilvēciņš (un tieši tā viņš uztver pats sevi), sāk no iekšpuses grauzt sevi, bet pie reizes arī citus, kas paši sev par nelaimi atrodas līdzās.
Mierināšana, pierunāšana un tamlīdzīgas izdarības viņa stāvokli tikai pasliktina, lai gan sirds dziļumos tās baro viņa svarīguma apziņu.
Vienkārši runājot, vīrs kļūst par enerģētisko vampīru. Visbeidzot viņš veiksmīgi un galīgi pārliek visu atbildību par kopdzīvi uz taviem pleciem, pilnam komplektam pievienojot arī vainu par paša neveiksmēm.
Esmu īsts vecis
Dažkārt vīrs sāk pierādīt sievai savu vīrišķīgumu. Sirds dziļumos, bet varbūt nemaz ne tik dziļi, viņš uzskata, ka komandē tikai tas, kurš pārnes mājās mamutu, un tas automātiski padara viņu par otrās šķiras personāžu paša mājās.
Pieņemt otrā plāna lomu viņš kategoriski nav gatavs – vai nu Oskars, vai uzreiz noslīkt kopā ar “Titāniku”. Tāpēc vīrs kļūst rupjš un agresīvs. “Piekasās” par sīkumiem, prasa atskaites, tostarp par tēriņiem, bet pašos bēdīgākajos gadījumos šantažē arī ar seksu. Tik ilgi, kamēr pārstāsi justies pievilcīga un iekārota.
Esmu partneris
Nav nekā slikta tajā, ka sieviete pelna vairāk nekā vīrs. Un daži vīri pat spēj uz to normāli reaģēt. Nav nekāds noslēpums, ka cilvēkam var būt laba izglītība, pat zinātnisks grāds, bet alga – nu, tā vai vēl mazāka.
Tomēr, ja cilvēki viens otru patiesi mīl un ciena, sievas veiksmīgā karjera nekļūs par klupšanas akmeni attiecībās.
Pieņemsim, ka vīram nav augstu apmaksāta amata, bet viņš vienalga var būt sevi profesionāli piepildījis un arī īsts vīrietis, kurš gan tā sauktos vīriešu darbus mājās paveiks, gan ar bērniem nodarbosies un vēl sievai saimniecībā sniegs palīdzīgu roku.
Vienu vārdu sakot, būs tev tas stiprais plecs, balsts un akmens siena. Un ar naudu tam nav nekāda sakara.
Ko saka psihologi?
Šādu lomu sadalījumu var pieņemt tikai vienā gadījumā – ja tas apmierina abus dzīvesbiedrus.
Tomēr statistika ir skarba: vairāk nekā 90 procenti pāru, kuros sieva pelna vairāk nekā vīrs, galu galā izšķiras. Bet tas ir sliktākajā gadījumā. Jācenšas saprast un jau laikus nodrošināties pret to, lai mīļotais cilvēks nenonāktu līdz nervu sabrukumam, nesāktu meklēt mierinājumu alkoholā, spētu atrast sevi Bet tu – saglabāt ģimeni.
Nepasvītro savu pārākumu
Saņem vairāk par vīru – nu, un saņem. Lai neradītu viņā skaudību, pacenties lieku reizi nelielīties ar savu lielo algu un nekādā gadījumā nepārmet viņam, pat ja esi ļoti nogurusi vai aizkaitināta.
Tomēr nevajag arī slēpt no vīra, cik tu īsti pelni. Labu attiecību noslēpums ir uzticēšanās. Pretējā gadījumā vīrietis jutīsies atstumts, un tas atkal izraisīs tikai skandālus un strīdus.
Ievēro principu “katrs papildina ģimenes budžetu”
Neizsniedz vīram naudu, bet glabājiet naudas līdzekļus kopā, vienā “grozā”, no kurienes katrs var ņemt pēc vajadzības.
Katru būtisku pirkumu apspriediet kopā, atrodiet laiku, lai kopā izstaigātu veikalus, jautā vīra viedokli un padomu, tāpat arī pieņemiet kopīgu lēmumu, cik daudz naudas esat gatavi iztērēt par kādu pirkumu.
Cieni viņa ieguldījumu ģimenes dzīvē
Kas par to, ka viņš pelna mazāk, toties tu nezini, kur mājās glabājas āmurs, tev nav viņš trīs reizes jālūdz, lai salabotu saplīsušu karnīzi, lampiņas jūsu mājās nekad nestāv izdegušas.
Kopumā jāatceras: ģimenes dzīve nav tikai stāsts par naudu, tu jau arī pati zini, kas vajadzīgs, lai jums abiem dzīve būtu patīkama. Un viņš nodrošina šo komfortu, tikai savā veidā. Esi par to viņam no sirds pateicīga!
Interesējies par viņa panākumiem darbā
Gadās, ka ar pašas karjeru aizrāvusies sieviete var ilgi un gari klāstīt par saviem panākumiem darbā.
Tas vīrieti padara nervozu un saasina viņa kompleksus. Neaizmirsti, ka arī tavam vīrietim ir par ko pastāstīt.
Interesējies, uzmundrini vīru, un, ja viņam, piemēram, radusies kāda problēma, centieties atrast risinājumu kopā.
Nost ar stereotipiem!
Vairākums vīriešu izauguši ģimenēs, kur galvenais apgādnieks bijis tēvs. Tieši tāpēc viņiem grūti pieņemt situāciju, kad sieviete pelna vairāk.
Šādā gadījumā paskaidro vīram: būtu muļķīgi kaitēt ģimenes budžetam un atteikties no šī darba tikai tāpēc, lai darītu “sieviešu darbus” mājās, kurus tikpat vienkārši var padarīt vīrs.
Galu galā, dzīvojam 21. gadsimtā, ar tādu lomu sadalījumu ģimenē sen nevienu vairs nepārsteigsi.
Vērsies pie psihologa
Ja visi minētie pasākumi nedod nekādu labumu un pozitīvu rezultātu, vērts vērsties pie psihologa. Atslēgas vārds šeit noteikti ir “savlaicīgi”. Bet pat tad, ja situācija jau ievilkusies un to grūti kontrolēt, konsultācija nebūs lieka. Labāk to darīt kopā ar vīru, bet vari doties pie psihologa arī viena.
Speciālists paskatīsies uz tavu situāciju no malas un sniegs padomu tieši tavā gadījumā, ņemot vērā visus apstākļus.