Foto-Stock.hxcng

Kā saglabāt bojātu liepu? 0

“Kapos ieraudzīju, ka kādai liepiņai (diametrs stumbra lejasdaļā 6 – 8 cm) visapkārt stumbram aptuveni 8 – 10 cm platā joslā no zemes nogriezta miza. Vai šādi apskādēts kociņš turpinās augt? Kā rīkoties, lai to saglabātu?
” K. Alekss Rīgā

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Dzimuši ģēniji: šīm zodiaka zīmēm ir augstākais IQ 4
Mājas
Arī pārtiku nē! 10 lietas, kuras nekādā gadījumā nevajadzētu uzglabāt plastmasas traukos vai maisiņos
Kokteilis
Personības TESTS. Izvēlies Lieldienu olu, un atklāj pārsteidzošus faktus par sevi
Lasīt citas ziņas

Pēc Valsts meža dienesta Medību daļas vadītāja Jāņa Ozoliņa domām, pie vainas visdrīzāk varētu būt kāda no strupastēm, piemēram, ūdensžurka, bet tad uz stumbra vajadzētu manīt arī sīku zobiņu pēdas. Sulīgu mizu mēdz nogriezt arī sirseņi, bet tas parasti notiek augstāk virs zemes. Acīmredzot liepiņa ir nesen iestādīta auglīgā, samēslotā augsnē, kas izceļas uz apkārtējā fona, tādēļ koka miza ir garšīgāka par visu pārējo.

– Ja kociņam miza, ieskaitot kambija slāni, nograuzta visapkārt stumbram, tad neko saglābt vairs nevar – jānozāģē līdz dzīvajai mizai (zem nograuztās joslas). Pavasarī celmiņš dos jaunas atvases. Viena – spēcīgākā – jāatstāj, pārējās jānogriež. Izaugs jauns kociņš. Lai turpmāk liepu pasargātu no grauzējiem, visapkārt der aplikt metāla stiepļu pinuma sietu ar mazām acīm. Ik gadu jāskatās, lai siets neieaug mizā – diametrs jāpalielina atbilstoši kociņa caurmēram, – iesaka stādaudzētavas “Sakstagals” saimniece Zaiga Graudiņa.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.