Kā sagādāt drošu vidi pašvaldības iedzīvotājiem? 0
Aivars Priedols, Grobiņas novada domes priekšsēdētājs: “Grobiņas novads atzīts par iedzīvotājiem drošāko vietu Latvijā. Paldies mūsu cilvēkiem, kas aktīvi balsoja par savu pilsētu! Cenšamies, lai novads būtu arvien drošāks gan lieliem, gan maziem.
Piemēram, uz Bārtas ceļa ir bīstams krustojums, tur tagad dežurē satiksmes regulētāja jeb, kā mēs sakām, Gaismas sieva. Viņa te strādā kā algoto pagaidu sabiedrisko darbu veicēja. Gādā, lai skolas bērni droši tiktu pāri ielai, liek apstāties automašīnām, kas ignorē pāreju.
Savukārt pilsētas otrā pusē tiks rekonstruēts samērā bīstams piecu ielu krustojums, ierīkojot apli, kas gādās par labāku satiksmes drošību. Par to, ka esam iedzīvotājiem tīkama un droša dzīvesvieta, liecina arī tas, ka daudzi no tuvējās Liepājas šeit būvē savas privātmājas.”
Andris Dedzis, Talsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks: “Talsos var justies droši, pateicoties novada ieguldījumam pašvaldības policijas attīstībā un tās tehniskajam nodrošinājumam, kā arī sadarbībai ar Valsts policiju un abām pilsētā esošajām apsardzes firmām. Valsts un arī pašvaldības policija nodrošina diennakts dežūras un reidus piektdienās un sestdienās, bet vasaras sezonā tās plāno katru diennakti.
Novadā darbojas īslaicīgās aizturēšanas izolatori, nakts patversme un patversme alkohola reibumā esošajām personām. Tiek uzstādītas videonovērošanas kameras. Šajos projektos ar savu līdzfinansējumu piedalās uzņēmēji. Ierosinājumus izsaka Talsu Komersantu klubs un aktīvi strādā pašvaldības Sabiedriskās kārtības komisija.”
Inesis Boķis, Valmieras novada domes priekšsēdētājs: ”Runājot par iedzīvotājiem drošu vidi, parasti mēs saprotam tādu situāciju, ka varam nakts stundās droši iet uz ielas, neviens mūs neapdraudēs, tāpat nav jābaidās, ka apzags vai aplaupīs dzīvokli. Pašvaldība kopā ar Valsts policiju šajā ziņā ir paveikusi lielu darbu, gādājot par pilsoņu elementāru drošību. Tā kā Valsts policijas resursi samazinās, veidojam savu pašvaldības policiju.
Droša vide attiecas arī uz satiksmi. Esam sakārtojuši pilsētas galvenās ielas, uzliktas barjeras, lai gājēji nešķērsotu ielas bīstamākajās vietās, uzbūvēts jaunais tilts pār Gauju. Domāju, ka cilvēki Valmierā jūtas droši arī tāpēc, ka te ir iespēja atrast darbu, strādā visi uzņēmumi, iestādes, ir pietiekami daudz bērnudārzu, skolu. Patiesībā tas ir vesels komplekts, kas svarīgs iedzīvotājiem, lai viņi justos droši visādā ziņā.”
Juris Līcis, Viesītes novada domes priekšsēdētājs: ”Kopumā vide iedzīvotājiem droša, bet vēlētos vairāk Valsts policijas darbinieku, jo negāciju, ko novērst, pietiek. Problēmas rada pārrobeža, jo no Lietuvas puses ierodas svešas mantas tīkotāji. Individuālie komersanti, uzņēmēji uzstādījuši videonovērošanas kameras, cenšas pasargāt savu īpašumu – tehniku, piekabes, pļaujmašīnas, motorzāģus un citas lietas. Runājot par drošu vidi, jāteic, ka ir jomas, kas prasa līdzekļus, tas attiecas uz ceļu uzturēšanu, vides pieejamību invalīdiem.
Pašvaldības policija vairāk strādā ar sabiedriskajām negācijām. Sadarbojas ar bāriņtiesu, sociālajiem darbiniekiem, dežurē pasākumos, risina kaimiņu strīdus.”
Fakti Drošības risinājumu kompānija “G4S Latvia” rīkoja aptauju, kuras laikā iedzīvotāji, balsojot sociālajos tīklos, noteica Latvijas drošākās vietas; * par visdrošāko atzīts Grobiņas novads, Valmieras pilsēta un Talsu novads; * visvairāk drošāko vietu ir Vidzemē (152), seko Kurzeme (132), Rīgas reģions (124), Zemgale (80), Latgale (75) un Rīga (65). |