Foto – Dievietei.lv

Kā rūpēties par ādas veselību rudenī? 0

Rudens, kad saules aktivitāte ir mazinājusies, ir vispiemērotākais brīdis, lai pievērstu uzmanību ādas kopšanai. Lai izvēlētais skaistumkopšanas līdzeklis sniegtu vēlamo efektu, svarīgi izpētīt ādas stāvokli un noteikt tās tipu. Plašāk par to, kā rūpēties par ādas veselību rudenī, stāsta Ivanda Krastiņa, Apotheka sertificētā farmaceite.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Daudziem cilvēkiem ādas stāvoklis mainās atkarībā no sezonas – vieniem, iestājoties rudenim, tā paliek sausāka un jutīgāka, bet citiem pārklājas ar nevēlamu spīdumu. Šīs pārmaiņas bieži vien ir saistītas ar ādas mitruma un taukainības līmeņa izmaiņām, kuras savukārt rodas starpsezonu gaisa temperatūras svārstību dēļ. Šādos gadījumos ieteicams divas reizes gadā – pēc vasaras un ziemas – veikt ādas stāvokļa diagnostiku ar īpaši šim mērķim paredzētiem sejas aparātiem, lai noteiktu tās pašreizējo mitruma un taukainības līmeni. Rezultātā būs skaidrs, vai turpināt lietot esošo sejas krēmu, vai tomēr izvēlēties citu, kas labāk atbilst šī brīža ādas vajadzībām: vairāk mitrināt, barot, mazināt porainību vai izsitumus.
Šādas pārbaudes var veikt dermatoloģijas un kosmetoloģijas kabinetos, taču jārēķinās, ka tas prasīs zināmu laika un finanšu resursu ieguldījumu. Ja tomēr ir vēlme vai pat vajadzība pēc iespējami ātrāka un izdevīgāka risinājuma, laba alternatīva ir aptiekas – tās sejas ādas pārbaudi saviem klientiem piedāvā kā bezmaksas pakalpojumus, turklāt aptiekas bieži vien ir pa ceļam uz darbu vai mājām.

Kas jāzina par sejas ādas stāvokļa diagnostiku ar ādas aparātiem:

CITI ŠOBRĪD LASA

1. Lai diagnosticētu maksimāli precīzu ādas stāvokli, uz pārbaudi jādodas ar tīru seju – bez dekoratīvās kosmētikas. Pieļaujams vienīgi sejas krēms vai serums, kas uzklāts vismaz 30 min pirms pārbaudes.

2. Uzreiz pēc kosmetoloģiskām un dermatoloģiskām manipulācijām – pīlinga, aparātprocedūrām, kosmētiskām injekcijām u.tml. – veikt ādas pārbaudi nevajadzētu. Šādos gadījumos rezultāts būs pārspīlēti labs, jo āda tik tikko būs pilnvērtīgi “padzērusies” un “paēdusi”, kas savukārt traucēs pareiza skaistumkopšanas līdzekļa izvēlē.

3. Papildus mitruma un taukainības līmeņa noteikšanai ar sejas ādas pārbaudes aparātiem var izmērīt arī melatonīna līmeni. Svarīgi atcerēties likumsakarību – jo gaišāka āda, jo zemāks ir melatonīna līmenis un jo maksimāli augstākam ir jābūt saules aizsardzības faktoram SPF sejas un ķermeņa krēmā.

4. Vienlaikus ar sejas aparātu palīdzību var izpētīt arī ādas poru stāvokli. Ja poras ir nosprostotas, tas liecina par palēninātiem un traucētiem ādas atjaunošanās procesiem. Šo problēmu var palīdzēt atrisināt kārtīga ādas attīrīšana ar skrubi.

5. Šādas pārbaudes var veikt gan sievietes, gan vīrieši neatkarīgi no vecuma. Īpaši vēlamas tās ir cilvēkiem, kuri saskaras ar ādas stāvokļa izmaiņām starpsezonu laikā.
“Kopumā, domājot par ādas skaistumu un veselību rudenī, jāatceras mantra – ūdens ir dzīvības avots jebkura tipa ādai. Tamdēļ, jo īpaši šobrīd, kad tuvojas apkures sezona, kas nāk komplektā ar sauso gaisu, nedrīkst aizmirst par ādas mitrināšanu. Tās padzirdīšanai rudenī var izmantot termālos ūdens aerosolus, serumus, mitrinošas maskas, kā arī krēmus. Bet, lai uzlabotu elastību, vēlami atjaunojoši krēmi, serumi un maskas, kuri satur kolagēnu vai tonizējošus augu ekstraktus”, piebilst Ivanda Krastiņa.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.