Kā runāt “par TO”? Sarunas ar partneri par intīmām attiecībām 0
Kāpēc runāt par seksu?
Kā pareizi darīt zināmu partnerim par seksuālo neapmierinātību un problēmām intīmajās attiecībās – konsultē praktizējošs psihologs.
Mīlēšanās ir veselīgu intīmo attiecību neatņemama daļa un tās savukārt nav iespējamas bez atklātas komunikācijas. Citiem vārdiem sakot, pārī, kur’ nevēlas apspriest savu intīmo dzīvi, vienmēr ir kādas neizrunātas lietas un izpratnes trūkums par otru.
Lielākā daļa no mums seko savām bailēm un kompleksiem; mēs kautrējamies runāt par savu seksualitāti, ērtāk mums ir maldināt sevi, uzskatot, ka tas “nav galvenais”, nekā atvērties partnerim. Tajā pašā laikā daudzas sievietes, kas nav guvušas gultā spilgtas emocijas, baidās, ka viņas ir frigidas vai nepietiekami seksuālas. Daudzi vīrieši, kuri nekad nav pēc seksa dzirdējuši no partneres uzslavu vai maigus vārdus, baidās, ka ir “slikti”, “nav īsti” vīrieši. Un abi baidās pateikt partnerim par savām izjūtām, izliekas, ka viss ir kārtībā, pat ja tā nejūtas. Problēmas un iekšēja neapmierinātība no tā tikai aug, pienāk arī atklātu konfliktu laiks. Lai no tā izvairītos, izeja ir viena un vienkārša – runāt ar savu partneri par to, kas notiek starp jums. Ja tev ir ļoti labi ar viņu, – tas jāpasaka; ja nav – arī nepieciešams par to runāt; ja gultā kaut kā pietrūkst vai traucē – noteikti par to jārunā.