Publicitātes foto

Kā risināt miega traucējumus? Atbild psihiatrs Elmārs Tērauds 0

Miega traucējumi ir ļoti daudzveidīgi un tādi ir arī cēloņi. Par to, kā tos risināt, TV24 raidījumā “Veselības pusstunda” stāstīja Elmārs Tērauds, psihiatrs, Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra Ambulatorā centra “Pārdaugava” vadītājs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Cilvēkiem, kuriem ir kādi somatiskie traucējumi, piemēram, elpas trūkums, sāpes vai kādi kustību traucējumi, primāri būtu jārisina šīs problēmas, un tad arī varbūt miegs uzlabotos.

Arī psihiskās veselības problēmas, kā depresija, panikas lēkmes, intensīva alkohola lietošana, ir jārisina sākotnēji.

CITI ŠOBRĪD LASA

Taču, ja miega traucējumi radušies it kā no nekā, tad jāsāk domāt par veselīgu dzīvesveidu.

“Tā ir mērenas intensitātes fiziska slodze dienas laikā, bet ne pēc kādiem astoņiem, deviņiem vakarā, sabalansēts darba un atpūtas režīms kopumā, mēģināt vakaros neskatīties šausmu filmas, daudzkārtējus ziņu raidījumus par karu Ukrainā, risināt darbā samilzušās problēmas datorā, pēdējos e-pastus vēl sūtīt, nu, dažādos veidos sevi satraukt,” norāda E. Tērauds.

Lai gan reālajā dzīvē to visu nav tik viegli piekopt, tomēr der padomāt par tādām darbībām kā televizora iznešana no guļamistabas, datora izslēgšana, nomierinošas gaismas un mūzikas ieslēgšana, svaiga gaisa ielaišana telpā, laba, piemērota spilvena un matrača izmantošana – tās ir galvenās lietas, kas varētu palīdzēt.

Ja tiešām nekas nepalīdz, tad ir arī zāļu līdzekļi un zāļu tējas ar nomierinošu darbību. Var domāt arī par melatonīna lietošanu, kas ir uztura bagātinātājs, kas varētu būt derīgs miega traucējumu ārstēšanai.

SAISTĪTIE RAKSTI