Ilustrācija: Kong Vector/SHUTTERSTOCK

Pienākusi sveša vēstule. Kā rīkoties? 0

“Pārcēlos dzīvot uz jaunu dzīvokli, taču pastkastītē regulāri saņemu iepriekšējam dzīvokļa iemītniekam adresētas vēstules no parādpiedzinēju kompānijas par neapmaksātiem rēķiniem. Kam ziņot, un kur likt šīs vēstules?” jautā Zane Valmierā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

SIA Creditreform Latvija pārstāvis skaidro, ka šādas situācijas patiešām mēdz gadīties, jo cilvēki nenorāda izmaiņas par pašreizējo dzīvesvietu. Tas var notikt nejauši – cilvēks vienkārši aizmirst informēt par izmaiņām vai arī neinformē speciāli, lai izvairītos no parāda samaksas.

Praktiski jebkurā pakalpojuma līgumā, kas tiek noslēgts, ir noteikts pienākums informēt par kontaktinformācijas, tajā skaitā adreses, tālruņa numura, e-pasta adreses maiņu. Tas nepieciešams, lai cilvēks būtu sasniedzams.

CITI ŠOBRĪD LASA

Situācijā, kad jaunie dzīvokļa īrnieki vai īpašnieki saņem iepriekšējam mājas iemītniekam adresētu vēstuli, pirmais solis būtu sazināties ar uzņēmumu, kas sūtījis šo vēstuli, un informēt, ka adresāts šajā adresē vairs nedzīvo. Uzņēmums piefiksēs informāciju un vēstules uz šo adresi vairs nesūtīs.

Tomēr, ja tiek saņemts uzdevums parāda atgūšanai citā lietā, kur būs norādīta tā pati adrese, paziņojums vienalga var tikt nosūtīts, jo pienākumu nosūtīt parādniekam paziņojumu uz adresi, kas norādīta klienta līgumā, parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējiem nosaka likums.

Jāatceras, ka svešas korespondences atvēršana nav pieļaujama un ir nelikumīga. Tāpēc citam adresātam paredzēti sūtījumi būtu jāiznīcina.

Atteikties var tikai saņēmējs

Savukārt Latvijas Pasta vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Vineta Danielsone stāsta: “Latvijas Pasta pienākums ir piegādāt pilnībā apmaksātu un atbilstoši noformētu korespondenci uz adresi, kas norādīta uz sūtījuma.

No sūtījuma saņemšanas atteikties ir tiesīgs tikai sūtījuma saņēmējs, tāpēc, kamēr adresāts nav atteicies, Latvijas Pastam nav tiesību sūtījumu nepiegādāt.

Par atbilstošas adreses norādīšanu uz sūtījuma atbildīgs ir nosūtītājs, savukārt par dzīvesvietas adreses maiņas paziņošanu korespondences izsūtītājam atbildīga persona, kam sūtījumi adresēti.”

Gadījumos kad tiek saņemts sūtījums, adresēts personai, kas tur vairs nedzīvo, Latvijas Pasts aicina vērsties jebkurā pasta nodaļā un sūtījumu atdot, lai pasta nodaļas darbinieki veiktu atbilstīgas darbības un sūtījumu kopā ar paziņojumu par adresāta nesasniedzamību norādītajā adresē nogādātu atpakaļ sūtītājam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.