Kā rīkoties darba devējam, ja darbinieks ir alkohola reibumā darba vietā? Komentē VDI eksperte 64

TV24 raidījumā “Uz līnijas” kāds skatītājs interesējās, kā rīkoties ar tiem darbiniekiem, kuri savā darba vietā atrodas alkohola reibumā: “Kā ir ar dzērāj-darbiniekiem? Kā ir pierādāms fakts, ka viņš ir dzēris darbā?” Uz skatītāja jautājumu atbildēja Valsts darba inspekcijas (VDI) Klientu atbalsta nodaļas vadītāja Dace Stivriņa.

Reklāma
Reklāma
Nogurums, svara pieaugums, slikta oma? 7 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa palēninās, un kā to mainīt
Kokteilis
Bijušie ieslodzītie dalās ar šokējošiem faktiem par dzīvi cietumā. Būsi pārsteigts, uzzinot, kādam nolūkam viņi izmanto zobu pastu
Covid-19 vakcīnas saista ar jaunu satraucošu sindromu, kas izraisa bioloģiskas izmaiņas organismā
Lasīt citas ziņas

“Pirmkārt, šie jautājumi ir darba devēja kompetencē. Ir Ministru kabineta noteikumi, kas paredz, ka darba devējs var izsniegt nosūtījumu uz ārstniecības iestādi šim te darbiniekam, kurš atrodas alkohola reibumā, lai konstatētu promiles,” tā skaidroja VDI eksperte Stivriņa. Darba devējam būtu vismaz viena vai divu darbinieku – liecinieku – klātbūtnē jāfiksē pārkāpums, ka darbinieks, iespējams, atrodas alkohola reibuma stāvoklī darbā.

Stivriņa TV24 raidījumā norādīja: “Ja darbinieks ir pietiekami adekvāts, tad no viņa pieprasa šo te paskaidrojumu. Un tālāk ir rīcība – nosūtīt uz ārstniecības iestādi, lai noteiktu promiles. Darba devējs šim darbiniekam var arī piedāvāt viņu aizvest [uz ārstniecības iestādi]. Ja darbinieks atsakās, tad liecinieku klātbūtnē norīkojums tiek izsniegts darbiniekam ar rīkojumu, ka viņam šodien ir jāveic pārbaude ārstniecības iestādē, lai noteiktu promiles.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc tam attiecīgi, piemēram, nākamajā dienā darbiniekam ir jāiesniedz darba devējam dokuments no ārstniecības iestādes, vai viņš bija vai nebija alkohola reibumā darba vietā.

LA.LV Aptauja

Vai Tu kādreiz esi savā darba vietā strādājis, būdams alkohola reibumā?

  • Jā, ļoti bieži.
  • Jā, bet reti (koorporatīvais pasākums, konference, darbā svinības, piemēram, dzimšanas dienas, Līgo svētki utmldz.).
  • Nē, nekad.
  • Reizēm ir gadījies, bet vidēji 1-3 reizes gadā.
  • Grūti teikt.
  • Pats/pati nē, bet kolēģi esmu pieķērusi dzērumā darbā.
  • Nezinu.
  • Cits variants.
  • Man nav viedokļa.

Pilnu TV24 raidījumu “Uz līnijas” variet skatīties video šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.