Kā plānot vannas istabas remontu? 1
Tavā mājoklī iecerēts vannas istabas remonts, un vēlies, lai rezultāts iepriecinātu par visiem 100 procentiem? Tādā gadījumā bez kārtīga plāna neiztikt. Lasi un uzzini, kādi pieci soļi jāveic, pirms tu vai meistari ķeras klāt vannas istabas remontdarbiem!
Pirmais solis: vienošanās par būtiskākajām detaļām
Ja vien vannas istaba nav ļoti plaša, tajā parasti atrodama vai nu vanna, vai dušas kabīne. Pirms remonta noteikti jāsaprot, kurš risinājums ir piemērotākais tavā mājoklī. Vanna ir krietni ērtāks risinājums ģimenēm ar bērniem, kā arī tajās iespējams baudīt dažādus vannas rituālus ar vannas bumbām, sāli un citām sastāvdaļām.
Dušas kabīnē savukārt tiek patērēts mazāk ūdens, un tā aizņem mazāk vietas. Tajā ērtāk iekāpt cilvēkiem ar kustību traucējumiem un senioriem, kā arī dušā nomazgāties var ātrāk. Dušas kabīnēm šobrīd pieejamas arī dažādas papildu funkcijas – masāža, iebūvēts radio, un citas.
Vēl viena būtiska nianse – vai vannas istaba tiks apvienota ar tualeti. Izvēloties šādu risinājumu, kā galvenais pluss jāmin plašums telpā, bet, ja mājoklī regulāri uzturas vairāk nekā divi cilvēki, visai bieži var rasties situācijas, kad kādam savajadzējies uz tualeti tieši tajā laikā, kad cits ģimenes loceklis mazgājas. Jārēķinās, ka tualetes un vannas istabas apvienošana būs jāsaskaņo būvvaldē.
Otrais solis: darāmo darbu apzināšana
Kad esi sapratis, kādas pārvērtības vannas istabā plānotas, laiks saprast, kādi remontdarbi vannas istabā jāveic. Tie var būt:
- Grīdas seguma nomaiņa;
- Sienu flīzēšana un krāsošana;
- Santehnikas nomaiņa;
- Elektroinstalācijas nomaiņa;
- Griestu nomaiņa;
- Mēbeļu nomaiņa.
Necenties atcerēties visus veicamos darbus no galvas – pieraksti tos telefonā, datorā vai uz lapiņas.
Trešais solis: vannas istabas uzmērīšana
Lai saprastu, cik daudz materiālu jāiegādājas un kāda izmēra mēbeles vannas istabā ietilps, neiztikt bez rūpīgas telpas uzmērīšanas. Mērīt nepieciešams sienu, grīdas un griestu platību, kā arī telpas perimetru.Šos rezultātus piefiksē; pieejamas arī dažādas lietotnes, kas paredzētas tieši šādam mērķim.
Ceturtais solis: interjera izvēle
Vannas istabā ļoti liela nozīme ir funkcionalitātei, proti, lai tajā būtu ērti nomazgāties, sagatavoties darba cēlienam, un veikt citas darbības. Tomēr, ja reiz tiek veikts vannas istabas remonts, noteikti vēlies, lai telpa izskatītos pievilcīgi. Līdz ar to, pirms dodies uz būvniecības preču veikalu, tev jāsaprot, kādu rezultātu savā vannas istabā vēlies redzēt.
Interjera dizaina plānošanai iespējams izmantot dažādus resursus – speciāli šādam mērķim paredzētas lietotnes, vietni Pinterest, kā arī vari meklēt informāciju interjera dizaina blogos. Labākajam iespējamajam rezultātam izvēlies interjera dizaineru, kurš palīdzēs atrast gan tavām vēlmēm un vajadzībām, gan konkrētajai telpai piemērotāko risinājumu. Dizainera piesaistīšana, protams, radīs papildu izdevumus, bet tas noteikti ir tā vērts.
Piektais solis: cenu apzināšana un tāmes izveide
Kad esi sapratis, kādas pārvērtības vēlies redzēt savā vannas istabā, pienācis laiks noskaidrot, ar kādiem izdevumiem jārēķinās. To vari saprast, aplūkojot materiālu, santehnikas, mēbeļu un aksesuāru cenas gan internetā, gan parastajos veikalos. Tāpat salīdzināt vajadzēs meistaru cenas, jo visus remontdarbus paveikt pašam noteikti neizdosies.
Vannas istabas remonts ieplānots jau tuvākajā laikā, bet neesi pārliecināts, vai ziemas mēneši ir piemēroti remontdarbiem? Ienāc Banknote blogā, kur atradīsi rakstu Dzīvokļa remonts ziemā: kāpēc veikt remontu tieši tagad? – tajā noteikti atradīsi daudzus noderīgus padomus!