Foto no “Lauku Avīzes” tematiskā izdevuma “Pirts: praktiski un dziedinoši”

Kā pirtī palīdz kristāli 0

Kristālus piemeklē individuāli

Pirts rituālā tiek izmantoti arī akmeņi, precīzāk – kristāli jeb pusdārgakmeņi.Tie pirtī iedarbojas septiņreiz spēcīgāk nekā, piemēram, rotās likti vai nēsāti kā talismans, uzsver pirtniece un masiere Līga Āboliņa.“Kristālus lieku uz peramā ķermeņa vai novietoju blakus, aplieku apkārt. To var darīt pēršanas laikā, tad ar slotu vēdinu un dzenu akmentiņiem cauri siltumu. Arī skrubēšanas laikā blakus guļošajam mēdzu nolikt kristālu, lai pastiprinātu attīrošos procesus. Vasarā tos izmantoju arī ārā, kad peramais noguldīts atpūsties. Tad kristālu spēkam nāk klāt Zemes enerģija.Parasti akmeņus novietoju uz čakru vietām, šādi attīrot un harmonizējot organismu. Ir zināms, kuri kristāli var palīdzēt katrai čakrai, tomēr biežāk rīkojos pēc sajūtām. Piemeklēju tos individuāli, izvēlos akmeni, kas vislabāk var palīdzēt konkrētajam cilvēkam, tad efekts ir spēcīgāks. Visbiežāk lietoju kalnu kristālu – tas ir enerģētiski vismierīgākais, tīrākais. Nereti cilvēks paņem savu iemīļoto kristālu līdzi uz pirti. Arī tas ir labs variants.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Var likt akmeņus arī pats sev – guļot uz muguras un novietojot atbilstīgos kristāliņus čakru vietās. Jāievēro vien daži knifi ņi. Piemēram, liekot uz pirmās jeb saknes čakras, svarīgi, lai vienādi kristāli būtu uz abiem gurniem, bet, novietojot pie septītās jeb kroņa čakras, akmenim jāsaskaras ar galvu.” Kristālu pēc katras pirts reizes attīra. To dara, iemērcot sālsūdenī vai tekošā ūdenī – upē vai avotā, paturot zem krāna ūdens strūklas. Var pilnmēnesī nolikt uz palodzes, lai tīrās caur mēness gaismu. Attīrīšanu var veikt arī ar vibrāciju vai skaņu, piemēram, izmantojot dziedošās Tibetas bļodas. Bļodu skandina, akmeņi attīrās. Vispirms gan traukā jāieklāj kokvilnas vai vilnas lupatiņa, jo spēcīgās vibrācijas var satraumēt kristālu.

Kristāli un čakras

• Pamata jeb saknes čakra (saistīta ar astes kaulu un vērsta uz leju).Atbilstīgie kristāli: dūmu kvarcs, sarkanā jašma, granāts, sarkanā tīģeracs, obsidiāns.

CITI ŠOBRĪD LASA

• Seksuālā jeb sakrālā čakra (dažu pirkstu platumā zem nabas).Atbilstīgie kristāli: serdoliks (karneols), heliotrops, oranžais ahāts, rubīns.

• Saules pinuma čakra (pāris pirkstu platumā virs nabas, saules pinumā).Atbilstīgie kristāli: saulesakmens, labradorīts, dzeltenā tīģeracs, dzintars, citrīns.

• Sirds čakra (sirds augstumā, krūškurvja centrā).Atbilstīgie kristāli: epidots, rožu kvarcs, rodonīts, rodohrozīts, žadaīts, hrizoprazs.

• Kakla čakra (starp kakla bedrīti un balseni). Atbilstīgie kristāli: zilais mežģīņu ahāts, amazonīts, akvamarīns, apatīts, korallis.

• Trešās acs čakra (pieres vidū).Atbilstīgie kristāli: lazurīts, sodolīts, ametists, lepidolīts, safīrs.

• Kroņa jeb vainaga čakra (virs galvvidus).

Atbilstīgie kristāli: violetais fl uorīts, ametists, čeorīts, kalnu kristāls, kalcīts.

Raksts no “Lauku Avīzes” tematiskā izdevuma “Pirts: praktiski un dziedinoši”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.