Publicitātes foto

Kā pirtī noder dzintars, stāsta pirtnieki Batņas 0

Dzintaru dēvē par saules, dailes un veselības akmeni. Pēdējos gados to arvien biežāk izmanto arī pirts rituālā. Stāsta pirtnieki Aelita un Juris Batņas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varbūt kāds pilsonis par to naudu māju uzcēla…” ļaudis diskutē, vai 150 000 eiro par “Dimdiņu” zīmola maiņu nav pārmaksāts
Lasīt citas ziņas

•Gatavojoties pirts rituālam, kvēpina dzintara pulveri saturošu kvēpināmo kociņu, tā attīrot telpu. Šādu kvēpekli var nopirkt gatavu, bet var darināt pats – kociņu vai kvēpināmo augu tīstoklīti vispirms pamērcē vaskā vai sveķos un tad aplipina ar dzintara smalkumiem. Kvēpinot izdalās ēteriskie savienojumi, kas gan dezinficē gaisu, gan atveseļojoši iedarbojas uz elpceļiem.

•Silda pēdas vanniņā, kur iebērta sauja sīku dzintara akmentiņu. Šī smalkne masē bioloģiski aktīvos punktus, bet karstajā ūdenī izšķīdusī dzintarskābe caur ādu drīz vien nonāk asinsritē. Daži pat teic, ka sajūt mutē īpašu garšu.

CITI ŠOBRĪD LASA

•Norīvē ķermeni ar smalku dzintara pulveri, tā sauktajiem miltiem. Tas aizkavē ādas novecošanos. Plaukstu un pēdu skrubēšanai noder raupjāka maluma graudiņi – dzintara smiltis.

•Veicot enerģētisko pērienu, uz peramā muguras čakru vietās novieto četrus uzsildītus dzintara gabalus. Pirmo liek uz krustiem, otro – pret diafragmu, trešo – sirds rajonā jeb starp lāpstiņām, bet ceturto novieto uz skausta. Brīdi ļauj iedarboties, tad dzintarus pa vienam ņem nost un atbrīvoto vietu izper.

•Pirts rituāla nobeigumā ķermenim uzklāj medu, kam pievienotas vidēji smalkas dzintara smiltis; tas palīdz pret celulītu.

Pērkot dzintara produktu, jāpārliecinās par kvalitāti – smalkumiem jābūt viegli dzeltenīgiem, nevis pelēkiem.

•Dzintara tēju iemalko pirms pirts un karsēšanās starplaikos, tā stiprinot veselību.

• Aptuveni 100 g sīku neapstrādāta dzintara gabaliņu noskalo, liek kanniņā un aplej ar litru verdoša ūdens. Trauku liek virs sveces un lēni silda. Vislabāk gatavot stikla traukā, jo izskatās skaisti.

• Pēc tam dzintariņiem uzlej sālsūdeni, patur, noskalo un izber saules vai mēness gaismā, tā uzlādējot nākamajai lietošanai.

• Katru dzintara devu var izmantot 21 reizi.

Raksts no “Lauku Avīzes” tematiskā izdevuma “Pirts: praktiski un dziedinoši”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.