Kā piespiest… uzziedēt kalanhoji 0

“Man ir kalanhoje – apmēram 30 cm augsta. Izskatās veselīga, zaru galos veidojas ziedpumpuri, taču tad tie sakalst un nobirst. Kādi var būt iemesli un kā rīkoties?
” Valija S. Rīgā

Reklāma
Reklāma

 

 

Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Visas kalanhojes – gan kompaktās, spilgtās ziedētājas, gan savdabīgām lapām apveltītās sugas un šķirnes, kas uzzied dažādu nokrāsu ziediem, – audzē un kopj vienādi. Tā kā kalanhojes ir īsās dienas augi, ziedēšana sākas oktobrī un beidzas martā vai aprīlī. Kalanhojes nav izvēlīgas augsnes ziņā, tās gana labi jūtas sausā, karstā gaisā, var iztikt bez regulāras mēslošanas un kā īsteni sukulenti īslaicīgi spēj paciest ūdens trūkumu.

Lai krūmiņi būtu simetriski lapoti, bez izstīdzējušiem, plikiem zaru un stumbru posmiem, bet ar daudziem ziedošiem dzinumiem, augiem visu gadu jāatrodas labā apgaismojumā. Pat nedaudz noēnota vieta traucē kalanhojēm pilnvērtīgi uzziedēt. Vislabāk, ja kalanhoje saņem gaismu no diviem logiem. Vasaras mēnešos šos augus der iznest ārā (dārzā, uz lodžijas, balkona, jumta terases) – tas stiprinās kalanhoju veselību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viens no galvenajiem kvalitatīvu ziedu veidošanās faktoriem kalanhojei ir svaigs gaiss, tāpēc visa gada garumā regulāri jāvēdina telpas. Ja istabā ir smags, sasmacis gaiss ziedpumpuri var sakalst un nobrūnēt.

Ja kalanhoje iestādīta tikai kūdras substrātā un mēnešiem nesaņem minerālmēslojumu, var gadīties, ka ziedu attīstībai barības vielu vēl pietiek, bet uzziedēšanai ir par maz. Lai izaugtu skaists, veselīgs krūms, lai uzplauktu visi ieriesušies ziedi, augs jāstāda substrātā, kurā ietilpst velēnu zeme, lapu zeme un mēslota kūdra. Velēnu un lapu augsnēs ir daudz barības vielu, kas kalanhojēm palīdzēs uzziedēt, ja izpaliks mēslošana. Kalanhojes jāmēslo ar kompleksajiem mēslojumiem, kuros ir samazinātas slāpekļa devas. Ar slāpekli pārmēsloti augi ir gaļīgi, ar milzīgām lapām, augsnē nenoturīgi, gāzelīgi. Velti cerēt, ka tādi veidos normālus ziedus.

Kalanhojes (dažādu sugu un šķirņu augus) viegli atjaunot ar galotņu spraudeņiem, to var darīt kaut vai katru gadu pēc noziedēšanas. Spraudeni sprauž uzreiz īstajā podā, bet tam nav jābūt pārāk lielam, drīzāk pat nedaudz mazākam, nekā pieaugušam augam būtu nepieciešams. Nelielais pods ierobežo kalanhojes sakņu sistēmu, neļaujot pārmērīgi izvērsties lapās, bet piespiežot bagātīgi attīstīt un rudenī uzplaucēt ziedus.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.