Foto: SHUTTERSTOCK

Kā perfekcionisms var kļūt kaitīgs. Vai tas draud ar pastāvīgu trauksmes izjūtu? 14

Aiva Kalve, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Perfekcionisms visur un vienmēr nav iespējams, turklāt pārlieka koncentrēšanās uz absolūti ideālu rezultātu var izrādīties milzīga slodze psihei un ar laiku arī kaitēt fiziskajai veselībai.

Protams, noteiktās profesijās un dzīves situācijās perfekta precizitāte ir neaizstājama. Vienmēr laikā, vienmēr, ievērojot termiņus, vienmēr nevainojami, vienmēr bez kļūdīšanās. Lieliski? Jā, taču tā tas šķiet tikai pirmajā brīdī. “Kaut kādi iedomāti augsti standarti un vēlme tiem atbilst it visā un visur var izraisīt stresu, kas ar laiku pāraug pastāvīgā trauksmes izjūtā un nereti vainagojas ar somatiskiem traucējumiem: nepatīkamiem fiziskiem simptomiem vai slimību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Piemēram, var rasties sasprindzinājums sprandā, galvassāpes vai gremošanas sistēmas darbības traucējumi. Ar laiku iespējami arī miega traucējumi, izdegšanas sindroms vai kāda cita psihiskās veselības problēma. Arī pēdējo gadu notikumi pasaulē radījuši papildu spriedzi. Iespējams, cilvēks sākumā tos uztver tikai kā fonu, tomēr izjūtas un domas par tiem summējas, uzkrājas un maina gan prioritātes, gan spēju visu izdarīt ideāli,” skaidro Mēness aptiekas farmaceite Ērika Pētersone.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.