Kā patika olimpiādes atklāšanas ceremonija? 0

Jānis Streičs, kinorežisors, scenārists: “Apskaužama atraisītība, kurā pat karaliene ar prieku piedalījās. Varenās Lielbritānijas impērijas atspulgs ar popkultūras pipariņiem. Skatījos kopā ar talantīgo lietuviešu režisoru Kestuti Jakštu.

Reklāma
Reklāma

 

“Šobrīd runa ir par dienām, varbūt dažām nedēļām…” Didzis Šmits aicina latviešiem “ieslēgt” izdzīvošanas instinktu 2
Kokteilis
10 iemesli, kāpēc Ūdensvīrs ir visbrīnišķīgākā zodiaka zīme
Kokteilis
Lingvistikas ekspertiem izdevies atšķetināt pēdējos Jāņa Timmas balss ziņā izteiktos vārdus, kas bija fiksēti domofona kamerā
Lasīt citas ziņas

Viņš vaimanāja par izcilo režiju. Es mierināju: “Arī tu tā varētu un Džilis Rīgā. Мums daudz talantīgu jauno režisoru, kas prot no nekā brīnumu uzburt. Tik, dod, Dieviņ, to naudiņu, kas viņiem ir!” Te varēja redzēt, ka veidots pa gabaliem, un katrs no tiem ir lielisks, bet, kopā saliekot, iecerētais monolīts ļogās. Bet tur neko nevar darīt. Pārāk grandiozs un dārgs tas ir pats par sevi un līdz ar to jo grūtāk vadāms. Cepuri nost!”

Zane Dzene, kinokritiķe: “Šā gada olimpisko spēļu atklāšanas tehniskais izpildījums bija visgrandiozākais, ko esmu redzējusi. Oskarotais režisors Denijs Boils ir uzlicis ļoti augstu latiņu nākamās ceremonijas veidotājiem. Bez starpgadījumiem noorganizēts tik vērienīgs pasākums, kas notiek tiešraidē, kur svarīga ir ikkatra sekunde, un tajā pašā laikā izstāstīta britu vēsture, kas tik ļoti lielā mērā ietekmējusi visu pasauli, – tas tika izdarīts absolūti pārliecinoši. Turklāt briti parotaļājās arī ar humoru – te nu bija vieta gan misteram Bīnam, gan Džeimsam Bondam. Savienojot vēsturisko ar mūsdienīgo, Londonas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija ir jauns etalons, ko pārspēt būs ļoti grūti ne tikai mākslinieciskā ziņā, bet arī piesaistot finansējumu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Žaklīna Cinovska, režisore: “Šajā atklāšanā viss bija ļoti gaumīgi. Tā bija humora pilna. Karalienes Elizabetes II ierašanās pārspēja pat Džeimsu Bondu, un misters Bīns padarīja pasākumu vēl jautrāku. Varbūt vecākajai paaudzei šķiet, ka atklāšanā bija pārāk daudz modernās mūzikas, taču laikmets jau cits, un tas ir tikai pašsaprotami. Pasākums patiešām bija ļoti interesants. Vēlos palielīt mūsu latviešu TV komentētājus, viņi stāstīja tik interesanti un emocionāli!”

Edgars Bite, operators: “No vizuālā viedokļa šķita, ka visi uzvedumi kopā tika savienoti ģeniāli. Arī pasākuma organizatoriskā ideja bija ļoti laba. Nofilmēts un raidīts bija interesanti, skaisti un kvalitatīvi, pie mums Latvijā tādu iespēju nav. Viss bija acij baudāms. Man ļoti patika mistera Bīna uzstāšanās, kā arī bērnu deja ar gultām un lampiņām. Salīdzinot ar pagājušo gadu olimpiskajām spēlēm, pašas atklāšanas ideja un programma likās citāda, iepriekš nekas līdzīgs, manuprāt, nebija norisinājies.”

Arvīds Babris, režisors: “Dažas epizodes bija diezgan pārpildītas, dažas, tieši pretēji, tukšākas. Tās man likās garlaicīgas. Ļoti interesants šķita sākums ar lauku ainavām – precīzi tērpi, precīzi tipāži. Šī atklāšana parādīja, cik fantastisks ir angļu televīzijas raidīšanas darbs. Mums Latvijā ļoti ģeniāli ir Dziesmu svētki, mēs ļoti labi mākam tos parādīt, taču šī spēļu atklāšana bija visaugstākajā līmenī gan tehnikas, gan režijas, gan visu uzvedumu ziņā. Bija daži brīži, kuri man nepatika, piemēram, dažas dziesmas. Slikti, ka pašās beigās daži sportisti devās prom, nesagaidot pasākuma beigas. Varēja jau noskatīties Pola Makartnija uzstāšanos līdz beigām.”

 

Uzziņa

* Londonas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija sākās ar nedaudz vairāk kā stundu ilgu kultūras programmu, kurā stadions 80 000 klātesošo skatītāju un četru miljardu TV skatītāju priekšā tika pārveidots par “Lielbritānijas laukiem”. Dekorācijās tika attēlotas pļavas, lauki un upes, kā arī ģimenes piknika laikā, zemnieki aram zemi.

* Ceremonijā sava loma humorīgos numuros tika atvēlēta Džeimsa Bonda lomas attēlotājam Danielam Kreigam, slavenajam komiķim, mistera Bīna atveidotājam Rovanam Atkinsonam, pat Lielbritānijas karalienei Elizabetei II.

Reklāma
Reklāma

* Ceremonija kopumā izmaksājusi 27 miljonus mārciņu (23,4 miljonus latu). Tās mākslinieciskais direktors bija Denijs Boils, kurš pazīstams kā “Oskaru” ieguvušās filmas “Graustu miljonārs” režisors.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.