Kā pasargāt mājdzīvniekus svētku uguņošanas laikā? Skaidro veterinārārsts Jānis Beinerts 0
Viens no neaizmirstamākajiem Vecgada vakara mirkļiem ir svētku uguņošana. Uguņošana ir brīdis, kas rada prieku un sajūsmu cilvēkiem, taču pēkšņi trokšņi, spožas gaismas un satrauktā atmosfēra var satricināt pat vismierīgākos mājdzīvniekus.
TV24 raidījumā “Uz līnijas” veterinārārsts Jānis Beinerts skaidro, kā rīkoties, lai pasargātu savu mīluli no stresa un nodrošinātu, ka dzīvnieks jūtas droši.
Lai gan visbiežāk sabiedrībā tiek runāts par to, ka suņi ir tie, kas visvairāk ciešs no svētku uguņošanas, Beinerts uzsver, ka arī citus dzīvniekus tas būtiski ietekmē, piemēram, kaķus un pat putnus.
Nereti pēc uguņošanas nakts veterinārajās klīnikās nonāk arī putni, kas cietuši no uguņošanas, un visbiežāk iet bojā.
Veterinārārsts skaidro, ka kaķi mēdz salūta laikā slēpties un žēli ņaudēt, taču suņiem ir raksturīga skraidīšana un pat bēgšana no mājvietas.
Beinerts iesaka veltīt papildus uzmanību dzīvniekiem brīdi pirms un pašā uguņošanas laikā, piemēram, ar dzīvnieku kopīgi pavadot laiku un ieslēdzot tiem kādu nomierinošu skaņu. Viņš iesaka internetā atrast speciāli mājdzīvniekiem paredzētās nomierinošās skaņas, kas spēs nomierināt mājdzīvniekus un radīt tiem drošības sajūtu.
“Mājdzīvniekam ir jāvelta uzmanība, jābūt līdzās, kad tas ir nepieciešams,” tā Beinerts.
Taču viņš skaidro, ka nav vienas konkrētas receptes, kā vislabāk palīdzēt mājdzīvniekam pārvarēt šo satraukuma pilno laiku. “Katrs mājdzīvnieks ir atšķirīgs, un tikai tā saimnieks zinās, kā mājdzīvniekam palīdzēt vislabāk.”
Vetārsts skaidro, ka slēpšanās vannasistabā ne vienmēr ir labākais variants, lai pasargātu mājdzīvnieku no uguņošanas trokšņiem. Šāda izolācija var palielināt dzīvnieka trauksmi, jo tas jūtas vēl vairāk norobežots un apmulsis. Labāk ir būt līdzās mīlulim, nodrošinot mierīgu atmosfēru un atbalstu.