Kā pašam uzlikt dūņas veselības kūrei mājās 0
Ja pēc dārza darbiem sāp locītavas un naktīs nevar mierīgi gulēt, viens no veidiem, kā sev palīdzēt, – likt dūņu aplikācijas. Par šo dziedināšanās veidu ir dzirdēti pat brīnumstāsti. Turklāt dūņas nav ķīmija, tās nerada blaknes.
Uz dūņu kūrēm vislabāk ir sarunāt kompanjonu. Divatā ir daudz vieglāk veikt procedūru, jo var izsildīt abas rokas uzreiz. Turklāt ir vieglāk ievērot tīrību mājās, jo dūņas ir ļoti smērējoša viela. Tāpēc procedūrām piemērotākā telpa ir vannasistaba.
Visgrūtāk ir pirmajā reizē. Kad darbību secība apgūta, tas nešķitīs nekas sarežģīts.
Ja šķiet, ka mājas apstākļos būs pārāk grūti uzlikt aplikācijas, dūņas var atšķaidīt ar ūdeni un, piemēram, sāpošās plaukstas vai pēdas iemērkt dūņu vanniņā.
Spainīša saturu var ieliet arī vannas ūdenī, taču jāuzmanās izlejot, jo parasts vannas sifons var aizsērēt.
Purva dūņas iesaka izmantot arī kā skrubi pirtī. Tas gan jādara savā, nevis svešā mājā, jo šmuce garantēta. Taču efekts labs – ādai un veselībai patīk.
Vajadzēs
Dūņas. Visērtāk iegādāties atbilstīga tilpuma spainīti. Piemēram, litra pietiks vienai reizei abiem ceļgaliem. Vislētāk tās maksā rehabilitācijas centrā “Jaunķemeri”. Dūņas drīkst glabāt trīs mēnešus.
Liels katls. Dūņas silda ūdens peldē, tāpēc vajadzīgs piemērota izmēra trauks, kurā ievietot spainīti.
Termometrs. Ar to nosaka dūņu temperatūru.
Polietilēna plēve. Vienu gabalu noklāj uz virsmas, kur veic manipulāciju, bet otrā ietin dūņām klāto locekli.
Palags vai sega. Lai dūņas ilgāk saglabātu siltumu, kompresi aptin, piemēram, ar tumšu audumu vai lietotu dvieli, ko pēc tam vairs neizmantos.
Gumijas cimdi. Dūņas iekrāso ādu, un būs grūti atmazgāt ienadžus. Sevišķi svarīgi, ja aplikācijas liek pats sev un pēc dūņu uzlikšanas ar tīru roku vajadzēs uzklāt dvieli.