Kā pārtraukt mūžīgos strīdus par naudu 0

Fakts, ka esat apņēmušies būt par kāda izredzētā dzīves partneri, vēl nenozīmē, ka jums ir vienāda pieeja visiem jautājumiem, kas skar naudu un finanses. Patiesībā, bieži ir novērojams tieši pretējais – 73% precētu pāru tiek izveidoti no vienas puses, kurš ir taupītājs, un otras puses, kurš ir tērētājs. Šī kombinācija potenciāli var izraisīt biežus konfliktus un finansiālu negodīgumu pāra starpā. Saskaņā ar kādu nesen veiktu pētījumu, gandrīz viena trešdaļa aptaujāto pāru atzina, ka viņi glabā noslēpumus par saviem izdevumu paradumiem no savām otrajām pusītēm. Tāpat viena puse var uzskatīt, ka ātrie kredīti jeb pikalainaa ir labs veids, kā kaut ko iegadāties šeit un tagad, kamēr otra puse labprātāk vispirms iekrātu. Tomēr, lai paliktu kopā (un dzīvotu laimīgi), ir svarīgi rast sajūtu, ka abi esat nokļuvuši vienā komandā. Lasiet zemāk, lai izzinātu, kam ķerties klāt, lai pārtrauktu mūžīgos strīdus par naudu.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
Kokteilis
Ir vērts “nošpikot”! 10 lietas, ko bērni zina, bet pieaugušie ir aizmirsuši
Lasīt citas ziņas

1. Uzziniet sava partnera naudas personību

Tam nebūs nepieciešamas atsevišķs tests, jo to viegli var noskaidrot ar pāris jautājumu palīdzību. Vai jūsu partneris ir no tiem, kurš ieguldīs naudu dārgās lietās, ko izmantos tikai vienreiz? Vai, gluži pretēji, vai viņš pastāvīgi uzstāj, ka jums abiem jāiegulda visi brīvie līdzekļi uzkrājumiem vecumdienām, pat tad, ja tas nozīmē atteikties no brīnišķīga atvaļinājuma divatā uz kādas eksotiskas salas? Pilnīga izpratne par partnera pamatvērtībām naudas jautājumos ir būtisks pirmais solis, ja jūs no sirds vēlēsieties panākt kompromisus savās partnerattiecībās.

CITI ŠOBRĪD LASA

2. Noorganizējiet randiņu, kurā runāsiet tikai par naudu

Mazāk nekā puse no visiem pāriem regulāri pārrunā finanšu jautājumus, neskatoties uz to, ka atklāta dialoga uzturēšana ir visefektīvākais veids, kā izvairīties no cīņām par naudu. Pāri bieži slēpj dažādus finanšu lēmumus viens no otra, kaut gan tikai atklātība ir labākais sadarbības priekšnoteikums. Izplānojiet randiņu kopā ar savu otro pusīti un dariet to vismaz reizi pāris mēnešos, lai izrunātu visus finanšu jautājumus un atjauninātu kopīgos naudas mērķus. Šo tikšanos varat arī izmantot, lai apspriestu savas vajadzības un vēlmes kādiem lielākiem nākotnes pirkumiem vai kopīgiem ceļojumiem.

3. Tēriņu kontroles dalīšana

Neatkarīgi no jūsu amata statusa un algas lieluma, gan jums, gan jūsu partnerim katram pašam par sevi ir nepieciešama finansiāla autonomija. Daži pāri vienojas par ikmēneša pabalstu, ko piešķir kādai no iesaistītajām pusēm vai ko viņi kopīgi izlemj tērēt, piemēram, pārtikas precēm. Citi noteiktu procentu no viņu individuālajiem ieņēmumiem novirza tam, lai tērētu pēc saviem personīgajiem ieskatiem un neprasītu kādu speciālu partnera atļauju. Jums kā pārim ir jānonāk pie vienošanās, ar kuru jūs abi varat sadzīvot, it īpaši, kas attiecas uz privātajiem, katra indivīda atsevišķajiem tēriņiem, kuri netiek kontrolēti, bet kam tiek piešķirts noteikts apjoms.

4. Iestatiet tēriņu limitu, kam nav nepieciešama speciāla saskaņošana

Vienojieties par tēriņu limitu pirkumiem, ko nav nepieciešams īpaši apspriest ar otru partneri, ja tas nepārsniedz noteikto summu. Limits ir atkarīgs no jūsu kopējiem ienākumiem un mērķiem, tie var būt gan 50, gan 150 eiro. Šāda pieeja nodrošina, ka visi jūsu lielie pirkumi ir kopīgi pieņemti lēmumi, un tādā veidā jūs kā pāris arī izvairīsieties no neveiksmīgiem pārsteigumiem, kad jūsu partneris nolēmis aizņemties 20000 eiro bez ķīlas (lainaa 20000 ilman vakuuksia), nemaz neprasot jūsu piekrišanu.

Reklāma
Reklāma

5. Satiekaties savos viedokļos kaut kur pa vidu

Neatkarīgi no tā, vai esat taupītājs un jūsu partneris izšķērdētājs (vai otrādi), jūs katrs varat veikt nelielas korekcijas savās personīgajās naudas pārvaldības stratēģijās, lai atrastu kopīgu pamatu kā labi funkcionējošam pārim.

Ir svarīgi atcerēties – neļaujiet nekādām finansiāla rakstura sadursmēm kaitēt jūsu savstarpējām attiecībām, jo tās jūsu dzīvē ir visvērtīgākās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.