Kā pareizi pagatavot zaļo tēju, lai nesabojātu tās garšu, un kad to vislabāk dzert 1
Kad runa ir par tējas pagatavošanu, ir pienācis laiks uzzināt šī procesa noslēpumus. Tas ir īpaši svarīgi, strādājot ar smalku zaļo tēju. Kā raksta portāls Mashed, lai iegūtu perfektu dzērienu, pirms tam ir patstāvīgi jāizpēta tējas lapu veids un tās garšas smalkumi.
Viens gan ir skaidrs, lielāko daļu zaļo tēju vajadzētu atstāt ievilkties vienu līdz trīs minūtes. Tas var šķist īss laiks, taču šīm šķirnēm tas nozīmē daudz. Lai lapas nepārturētu karstajā ūdenī, izmantojiet taimeri.
Regulāri tējas cienītāji var brīnīties, kā pēc minūtes mērcēšanas var jau garšot tēja. Zaļās tējas lapas ir trauslas, un ļoti karsts ūdens var tās sadedzināt, sabojājot to garšas īpatnības. Izmantojiet ūdeni, kura temperatūra ir no 70 līdz 85 grādiem. Pēc minūtes tējas lapu mērcēšanas dzēriens būs jau pietiekami atdzisis, lai to varētu nogaršot.
Tomēr nav “pareizas” atbildes, kad runa ir par tējas mērcēšanas laiku. Tas ir personisks lēmums un garšas kārpiņu jautājums. Tomēr taimera turēšana pa rokai un šo vadlīniju ievērošana ir vienkāršs veids, kā nodrošināt, lai tēja garšotu iespējami labi.
Zaļās tējas priekšrocības
Runas, ka zaļā tēja ir veselīgāka par kafiju, pastāv jau daudzus gadus. Lai gan lielais vairums cilvēku dienā izdzer vismaz vienu tasi kafijas, tomēr ir tādi, kuri uzskata zaļo tēju par labāko rīta dzērienu. Zaļā tēja ir pazīstama ar savām veselību veicinošajām īpašībām. Šī dzēriena brūvējums satur augu savienojumus – katehīnus, tostarp epigallokatehīna gallātu, kas ir spēcīgs antioksidants un cīnās ar iekaisumiem.
Tomēr ir vērts apsvērt punktus par tējas lietošanu vienā vai citā diennakts laikā.