Publicitātes foto

Kā pareizi kopt šīs sezonas TOP apģērbus. Pagarini sava apģērba mūžu! 0

Jaunās tehnoloģijas ļauj pagarināt mīļākā apģērba mūžu

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Nevienam nav noslēpums, ka mūsdienīgas un viedas sadzīves tehnikas uzdevums ir ne tikai izpildīt tās pamatfunkciju – pagatavot maltīti vai izmazgāt drēbes, bet arī pielāgoties lietotāja dzīvesveidam un paradumiem, atvieglojot ikdienas dzīvi. Laba sadzīves tehnika ir personalizēta, uzticama un lietotājam draudzīga.
Nevar noliegt, ka izskats un apģērbs ir tas, kas rada pirmo iespaidu par personu, tādēļ šeit būtiska loma ir pareizai apģērba kopšanai. Iegādājoties smalkus un dārgus audumus, mūsdienīgas apdrukas un izšuvumus, jābūt drošam par to, kā šo apģērbu pareizi kopt, lai arī pēc izmazgāšanas tas liecinātu par lietotāja individualitāti to pašu, ko pirmajā uzvilkšanas reizē. Mūsdienu veļas mašīnām ir kāds būtisks ieguvums – ne visi smalkie audumi un apģērbu veidi jāmazgā ar rokām – tos var mazgāt arī veļas mašīnā, izvēloties atbilstošus uzstādījumus, ja vien apģērba instrukcijā nav norādīts – “mazgāt TIKAI ar rokām” vai “tīrīt TIKAI ķīmiskajā tīrītavā”.

Kā pareizi kopt apģērbu
1. Neoprēna auduma apģērbs
Pēdējā laikā aktuāls audums, kas līdz šim ekskluzīvi piederējis tikai niršanas un peldēšanas apģērbiem, tagad ienācis arī ikdienas modē. Jā, arī šo audumu var mazgāt veļas mašīnā, ja kopšanas norādījumos nav strikti norādīts cits mazgāšanas veids. Galvenais, mazgāt šo apģērbu zemā temperatūrā – 30°/40 °C, un nekādā gadījumā neizmantot žāvēšanas funkciju, jo karstumā auduma šķiedras zaudē savas īpašības. Jāņem vērā, ka šie apģērbi vienmēr jāglabā izkarināti un vietā, kur tiem netiek klāt saules stari.

CITI ŠOBRĪD LASA

2. Plēstie džinsi
Plēstie džinsi būs aktuāli arī šogad – tādēļ ir nepieciešams parūpēties par to, lai tie būtu ikvienā garderobē. Tos tīrot, pirmkārt, jāņem vērā, ka audums pats par sevi jau ir bojāts. Pirms mazgāšanas jāizgriež apģērbs uz kreiso pusi, jāmazgā vislabāk vienus pašus, izmantojot ½ piepildījuma veļas mašīnas režīmu, lai izvairītos no citu apģērbu pogu, kniežu vai izšuvumu aizķeršanās aiz apģērba plīsuma vietām un tā sabojāšanas.

3. Aplikācijas, uzšuves, apdrukas
Uzšuves un apdrukas piešķirs pavisam vienkāršam apģērbam nepieciešamo “rozīnīti”, kas to uzreiz padarīs par sezonas must have. Ja spilgtas krāsas izšuvumi veikti uz gaišiem audumiem, nav vēlams apģērbu mazgāt vairāk kā 30 °C vēsā ūdenī, lai krāsa neizbalē vai nesakrāso pārējo apģērbu. Ja visi norādījumi tiek ievēroti, apģērbs netiks bojāts.

4. Boho stila apdruka
Boho stils apvieno raibus rakstus, ērtas piegrieztnes un piesātinātas krāsas 70. gadu noskaņās. Šādas apdrukas audumi parasti ir izgatavoti no viskozes un citu mākslīgo šķiedru audumiem, kas ir izturīgi un neburzīgi materiāli, taču nespēj uzsūkt mitrumu, padara materiālu statiski viegli uzlādējamu. No otras puses – sintētiskos materiālus ir viegli mazgāt un tie ātri žūst. Ja iespējams, tad labāk nežāvēt un nemazgāt sintētiskos audumus kopā ar citiem materiāliem. Izvēlieties mazgāšanas temperatūru 40 °C ar saudzīgu izgriešanu.

5. Oversize adījumi
Pirmajās reizēs, mazgājot tērpus, kas adīti tikai no dabiskas dzijas, ūdens var krāsoties. Ūdenim jābūt ap 30/40 °C grādu temperatūru, kā arī jāizvēlas režīms, kas piemērots adījumiem, ar mazu apgriezienu skaitu. Tērpus no dabisko materiālu dzijām žāvē, izklājot uz frotē dvieļa. Adītus izstrādājumus nekad nežāvē tiešos saules staros.

Kā izvēlēties pareizu mazgāšanas režīmu
Pirmkārt nepieciešams iepazīties ar apģērba kopšanas instrukciju. Patiesībā, izvēloties pareizos iestatījumus, veļas mašīnā var mazgāt ļoti daudz ko – sākot no mīkstajām rotaļlietām līdz pat jogas paklājiņiem.
Šķirošana! Kopā var mazgāt tikai vienāda auduma apģērbus, nevis dažādus materiālus.
Nepārpildiet veļas mazgājamo mašīnu. Ieteicamais daudzums ir piepildīt veļas mašīnu līdz pusei – tas palīdzēs izvairīties no apģērbu sapīšanās savā starpā. Kā arī izmantojiet režīmu, kas atbilst ½ piepildījumam, jo tas palīdzēs ietaupīt ūdeni, enerģiju un izdevumus par komunālajiem maksājumiem.
Mazgājot noteikti jāizmanto vēss vai remdens ūdens temperatūras režīms, kā arī izvēlies pēc iespējas zemāku apgriezienu skaitu. Augstās temperatūrās daži apģērbi var sarauties, kā arī enerģiska izgriešana var audumu sabojāt.
Drēbes jāskalo aukstā ūdenī. Daži cilvēki uzskata, ka mazgājot drēbes aukstā ūdenī, tās pietiekami neizmazgājas, tomēr tā nav taisnība, ja vien jūs izmantojat labas kvalitātes mazgāšanas līdzekli.
Nevajag baidīties iegādāties skaistus zīda, vilnas, lina vai kādus citus smalka auduma apģērbus. Ievērojot pareizus to kopšanas principus, mazgājiet tos pēc iespējas saudzīgākā mazgāšanas režīmā.
Augstas kvalitātes veļas mašīnām parasti ir režīmi, kas īpaši piemēroti vilnas, zīda vai citu delikātu audumu mazgāšanai. Ja ir iespēja – izvēlies veļas mašīnu, kas piedāvā šādas funkcijas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.