Kā palīdzēt apsārtušai un kuperozai ādai 0
Apsārtumu izraisa tuvu ādai novietoti asinsvadi. Arī šo problēmu var risināt, izmantojot kosmētiku. Apsārtumu vislabāk maskēs līdzekļi, kuru sastāvā esošās vielas nomierinās ādu un mazinās iekaisumu, proti, kosmētiskie līdzekļi ar C vitamīnu. Tas aptur kaitīgo ultravioleto staru radīto brīvo radikāļu ietekmi, uzlabo kapilāru elastību, padara ādu gaišāku, veicina kolagēna veidošanos un izlīdzina ādas toni.
Vēl lielisks palīgs pret apsārtumu ir pantenols – tas mīkstina un mitrina ādu, veicina reģenerācijas procesus.
Pret apsārtumu palīdzēs krēmi, kas satur bisabololu, cinka oksīdu, zaļo tēju un kofeīnu. Bisabololam piemīt nomierinošas un pretiekaisuma īpašības, cinka oksīds mazina iekaisumu, nomierina ādu un aizsargā to pret mikrobiem, zaļās tējas ekstrakts veicina kolagēna veidošanos, uzlabo asinscirkulāciju ādā un mazina apkārtējās vides negatīvo ietekmi, bet kofeīns savelk asinsvadus.
Pret sārtumu ar zaļo un dzelteno
Sārtu ādas toni palīdzēs neitralizēt korektori un CC krēmi zaļā tonī. Veikalos ir pieejami arī pūderi dzeltenā krāsā – sākumā tie var šķist biedējoši, taču apsārtumu neitralizēs.
Dziedinoša pamatne
Katram ādas tipam pieejami arī tā dēvētie grima praimeri jeb bāzes ar serumiem līdzīgu iedarbību. Tie notur grimu, neļauj tam izsmērēties un sakrāties krunciņās vai porās. Arī grima bāzes var būt bagātinātas ar dažādām aktīvām vielām, kas palīdzēs cīnīties pret pinnēm, sausu ādu, apsārtumu vai nelīdzenu sejas toni. Līdzīgu efektu sniegs grimu fiksējošie spreji – atšķirībā no grima bāzēm šos līdzekļus uzsmidzina uz sejas pēc tam, kad kosmētika jau uzklāta. Grimu fiksējošie spreji nereti ir papildināti ar aktīvajām vielām, piemēram, rožūdeni vai zaļo tēju, kas mitrina, rūpējas par ādu un pasargā to no apkārtējās vides kaitīgajām vielām.
! Lai mazinātu ādas problēmas, ir pieejami ne tikai BB, CC vai tonālie krēmi, bet arī citu veidu dekoratīvā kosmētika, piemēram, korektori, lūpu krāsas, vaigu sārtumi un acu ēnu bāzes.