Kā pagatavot smaržu maisiņus no kaltētām zālītēm un ziediem mājīgumam. 4 dažādi aromāti 0
Kā pagatavot smaržu maisiņus
Sauso smaržu maisiņi, kuros sabērtas kaltētas zālītes un ziedi, ir viena no metodēm, kas piešķir veļai, apģērbam un apaviem labu aromātu, turklāt atbaida insektus.
Oža ir viens no cilvēka maņu orgāniem. Katram aromātam, kas ir riņķī apkārt, ir pievienotā vērtība: asociācijas, atmiņas. Smarža ietekmē labsajūtu un garastāvokli. Ar sev tīkamiem aromātiem var ikdienā radīt patīkamu vidi, atliek tikai atrast to smaržu buķeti, kas šķiet vispiemērotākā. Ar kaltētām zālītēm un ziediem pildītus maisiņus ieliekot zem palagiem un dvieļiem skapī vai uzverot uz pakaramā, kur atrodas drēbes, kas noglabātas līdz nākamajai sezonai, tiek pie patīkami smaržojošām lietām.
Kaltēto augu maisījumu gatavo no aromātiskiem garšaugiem, piemēram, krustnagliņām, ingvera un muskatrieksta, un augiem, tos izmantojot pilnībā – gan ziedus, gan stublājus un lapas. Der arī kaltēti koku mizu gabaliņi, ogas, augļu mizas, kas kalpo kā fiksācijas līdzekļi un palīdz saglabāt smaržu. Savukārt aromātiskās ēteriskās eļļas sausajām smaržām piešķir vēl koncentrētāku aromātu.
Lai uzlabotu mikroklimatu drēbju skapī un citās mantu glabātavās, kaltētus augus, piemēram, rozmarīnu, lavandu, salviju, citronzāli vai citronellu, var iekārt tāpat – nesmalcinot un neliekot maisiņos. Bet var veikalā nopirkt lina vai kokvilnas maisiņus vai arī tos dažās minūtēs izgatavot, sašujot dubulti salocītu kvadrātu no minētajiem audumiem vai marles. Var izmantot zeķes, kurām pazudis pāris. Zeķes ir ideāli sauso smaržu maisiņi, kurus ieliek regulāri lietojamos apavos, tā aromatizējot tos.
Ja nav pieejamas nekādas kaltētas zālītes vai ziedi, maisiņu var piepildīt ar nelielu daudzumu sūnu vai sintaponu, kas iesmaržināts ar ēteriskajām eļļām.