Karkasu var samuskulēt no jebkādiem augiem, kas dārzā pa rokai. Mākslas darbā no dabas materiāliem mākslīgas lietas (audumus, lentes, apģērba gabalus) ieteicams izmantot tikai akcentam, ja vēlas, lai veidojums būtu uzskatāms par gaumīgu.
Karkasu var samuskulēt no jebkādiem augiem, kas dārzā pa rokai. Mākslas darbā no dabas materiāliem mākslīgas lietas (audumus, lentes, apģērba gabalus) ieteicams izmantot tikai akcentam, ja vēlas, lai veidojums būtu uzskatāms par gaumīgu.
Foto: Inita Šteinberga

Kā izgatavot simpātisku zaķu lellīti no kūlas? 0

Lieldienu zaķis ir mīļš gan lieliem, gan maziem. To gan neviens īsti nav redzējis, tāpēc katrs var izgatavot sev olu nesēju pēc sava ģīmja un līdzības. Vismaz šis tāds ir – labi ēdis un pašizolācijā atpūties. Materiāli dūšīgajam skaistulim savākti, dārzu kopjot.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas
Darbam vajadzēs: pērno kūlu, sūnas, dažādus zarus, stieples, auklas tīšanai.
Foto: Inita Šteinberga

Vecie zari – skeletam

Dažādu vīteņu mutuļi un hortenziju skarainās maikstis ir tik dekoratīvs materiāls, ka grēks tādu ugunskurā likt. Tos un citu augu liekās daļas var lieliski izmantot zaķa karkasam. Stingrākam mugurkaulam var ievīt arī kādu stiepli vai resnāku maiksti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vieglāk sākt, ja vispirms pagatavo vēdera aprises (sašņorē zaru kūli). Tad pie šā saišķa ar izturīgu auklu vai stiepli pietin priekšējās un pakaļķepas paredzētajā garumā. Piestiprina arī galvaskausu – bumbu no dārza materiāliem.

Kad lellis ieguvis aprises, kamēr tas guļ uz zemes, pareizās proporcijas grūti noteikt. Tāpēc ideāla auguma izveidei zaķi aiz ausīm pieknaģē pie veļasauklas. Atkāpjas un no attāluma līdzīgi kā ar gleznu novērtē veikumu. Ja zaķi darina divatā vai vēl kuplākā kompānijā, tad ir vieglāk, jo karkasa turētājs vienmēr atradīsies.

Gatavojot karkasu, svarīgākās ir proporcijas un apjoms, nevis glītums, jo karkasu neredzēs.

Kūla jaukiem apaļumiem

Kad zaķa skelets gatavs, to apaudzē ar miesu. Laukos, kur ir mājlopi, var izmantot sienu un salmus. Ja to nav, pa dārza vai ceļa malu, pa pļavu sagriež kūlu. Tā pat ir patīkamāks materiāls, jo vējos un lietos izlocīta plastiska un zīdaina. Miesas audzēšana ir pavisam vienkārša – ņem pa saišķītim sausās zāles un ar auklu vai izturīgu diegu pietin pie karkasa. Lai darbs izskatītos eleganti, izvēlas zāles krāsai pieskaņotu tinamo materiālu. Kur vēlas lielāku tuklumu, pietin vairākus saišķīšus.

Papildus dekoram (pufīgi vaidziņi, actiņas, ļipiņa) var izmantot sūnas vai citus dabas materiālus.

Gatavo darbu piesien koka stumbram, pieslien pie mājas stūra vai eksponē kā citādi.

Ja vējš sānus papluina, skulptūru viegli atjaunot, pietinot svaigu materiālu. Pienācīgi uzprišināts, šāds zaķis var kalpot vairākas Lieldienas. Varbūt nākamgad tam var piešķirt sievišķīgus atribūtus, un būs gluži cita noskaņa dārzā.

LA.LV Aptauja

Vai tev izdevās izgatavot šādu vai līdzīgu zaķi?

  • Jā, sanāca ļoti smuks!
  • Nē, diemžēl nesanāca
  • Vēl neesmu mēģinājis, bet noteikti to izdarīšu!
  • Pat nemēģināšu

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.