Foto – birthwithoutfearblog.com

Mammu pieredze par dzemdībām ūdenī 0

“Vai tas tiešām varētu būt saudzīgākais dabīgais veids, kā bēbītim piedzimt – tieši no bēbīša viedokļa? Vai tiešām novērots, ka šie bēbīši ir mierīgāki, harmoniskāki, nesamocītāki?,” portāla “Cālis.lv” forumā vaicā kāda topošā māmiņai, kurai atbildi sniedz cita sieviete:”Jā. Ūdenī saudzīgāk izplešas jaundzimušā galvaskauss, kas virzoties caur dzemdību ceļiem, pieņēmis konusveida formu. Ūdensdzemdībās pagaida, kamēr bērniņš zem ūdens piedzimst viss un tikai tad ceļ viņu ārā no ūdens (tas tādēļ, ka, jebkurai ķermeņa daļai saskaroties ar gaisu, mazais uzreiz ieelpo). Kad mazais piedzimst, nabassaite vēl kādu laiku pulsē, un bērniņš vēl saņem barības vielas no mammas. Mums nabassaite pulsēja 30 minūtes. Un tad tā pārstāj pulsēt un saplok. Pa to laiku paspēju izpētīt arī, kāda interesanta nabassaitei uzbūve – ar tādām kā kafijas pupiņu (vai arī drīzāk dārza pupiņu) formas paplašinājumiem sānos ik pēc noteikta attāluma.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

“Dzemdēju Siguldā ūdenī. Ļoti patika, viss bija mierīgi, harmoniski. Man bija līgums ar vecmāti. Personāls bija ļoti labs, atsaucīgs un laipns. Nabassaitei ļāva izpulsēt. Kopā par visu sanāca 490 eiro. Nezinu kā būtu bijis uz “sauszemes”, bet par mazo nesūdzos – ir mierīga, varu gan izgulēties, gan mājas darbus apdarīt.”

“Jaunākais bērns piedzima ūdenī, nu jau viņam septiņi gadi. Nezinu, vai tieši tāpēc, bet viņš ir ļoti atvērts, nesamocīts, laimi un mīlestību burtiski izstarojošs bērns.”

CITI ŠOBRĪD LASA

“Piedzīvoju ļoti jaukas ūdens dzemdības Rīgas Dzemdību namā, ūdens tiešām bija labs relaksators un visu procesu virzītājs, bija līgums ar vecmāti. Diez vai riskētu dzemdēt ūdenī, ja nebūtu līguma ar vecmāti, jo, cik zinu, tikai dažas vecmātes pieņem ūdens dzemdības, tad ir jautājums, kurš pieņem ūdens dzmedības, ja neviena no šim vecmātēm nedežūrē?”.

“Jaunais Rīgas Dzemdību nama dzemdību bloks šķiet ļoti labs un ērts, jauna, ērta vanna ar dažādiem palīglīdzekļiem, bezvadu aparāts ļauj bēbīša toņus piefiksēt arī ūdenī, viss loti labi un ērti.”

“Zinu gadījumu, kad arī meitene ieradās Dzemdību namā ar tādu pašu vēlmi dzmedēt ūdenī bez līguma, un dežūrvecmāte uz viņu “šķībi skatījusies” ar jautājumu: Vai tiešām ūdenī? Meitenei radās iespaids, ka laikamnav atbilstoša personāla, tāpēc teikusi: Ja nav, kas var pieņemt, tad, protams, ūdeni neizvēlos. Bet tomēr esot bijusi vecmāte, kas arī bijusi ļoti laba.”

“Mans ieteikums – ja dzemdēsiet ūdenī, grūtniecības laikā pārāk bieži neapmeklējiet baseinu. Es, apmeklējot ūdens aerobiku, biju pieradusi pie baseina ūdens spiediena, un iekāpšana vannā man bija vilšanās – ūdeni nejutu, un tas man neko neatviegloja.”

“Silti iesaku. Pat tad, ja mazulis nedzimst ūdenī, tas ļoti palīdz atvēršanās periodā, kad kontrakcijas ir vissāpīgākās.”

“Ilgi sēžot siltā vannā, var uznākt miegs un atslābums. Tā kā dzemdības (tieši izspiešana) māmiņai ir aktīvs darbs, šāds blakusefekts nav vēlams. Tādēļ ik pa laikam vajag pauzi, jāpadzīvo ārpus vannas (drusku ilgāk par ūdens nomaiņai nepieciešamo laiku). Par to parūpēsies vecmāte.”

“Vannā sabiju pāris stundas. Tas remdēja sāpes un paātrināja dzemdību gaitu, bet bērns piedzima gultā.”
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.