Kā noris dzemdības ūdenī – iespējas un cenas. Mammu pieredze 0
Kā noris ūdensdzemdības
Dzemdības ūdenī nu jau vairākus gadus Latvijā nav nekas neparasts. Iespēju laist pasaulē mazuli ūdenī piedāvā daudzas dzemdību iestādes Latvijā. Tiesa, tas ir maksas pakalpojums. Daudzām topošajām māmiņām īsti nav skaidrības, kā tad process norisinās. Par dzemdībām ūdenī stāsta Rīgas Dzemdību nama galvenā vecmāte Vija Bathena, bet pieredzē “Cālis.lv” forumā dalās jaunās māmiņas.
Kad grūtniece var sākt izmantot peldi vannā?
Vecmāte Bathena norāda, ka grūtniece “vannošanos” var sākt dzemdību pirmā perioda aktīvajā fāzē – kad ir regulāras kontrakcijas un dzemdes atvērums ir vismaz trīs, četri centimetri. Nav noteikts, kad un cik ilgi topošā māmiņa var atrasties ūdenī, jo ikvienai dzemdētājai jāraugās pēc savām sajūtām. Ir grūtnieces, kuras vannā var atrasties stundām ilgi, citas ūdenī iekāpj tikai pašā dzemdību noslēgumā, vēl citas – ik pa laikam iekāpj, pasildās, izkāpj un atkal iekāpj.
Vai bērniņš nenoslīks dzemdību laikā?
Jā, ir dzirdēti arī tik šķietami muļķīgi jautājumi no topošajām mammām. Nē, bērniņš nenoslīks, jo arī mammas puncī viņš skābekli saņem caur mātes asinīm. Piedzimstot ūdenī, mazulis “apmet” loku pa ūdeni, tad atgriežas pie mammas un tikai pēc tam bērns tiek izņemts no ūdens, kad arī veic pirmo ieelpu mūžā.
Cik dziļš ir ūdens vannā?
Bērnam ir jāpiedzimst ūdenī, tātad tā līmenim jābūt pietiekamam. Turklāt, ja grūniece vannā atrodas ilgāku laika posmu, jāraugās, lai viņai nesaltu atsevišķas ķermeņa vietas, piemēram, krūšu un plecu daļa. Tādēļ ūdens dziļumam jābūt pietiekamam, taču viss atkarīgs no sievietes komforta līmeņa. Katrā ziņā telpas un ūdens temperatūra visu laiku tiek kontrolēta, lai sievietei būtu silti. Topošās māmiņas ūdenī izvēlās visdažādākas pozas – sēdus, pusguļus, rāpus.