Foto: Fotolia

Kā nomazgāt kaķi un palikt dzīvam 17

Autors: Anna Skariņa, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Vērsis – “Lexus”, Lauva – “Lamborghini”: kurš auto ir piemērots jūsu Zodiaka zīmei 1
“Viņš vēlējās slēpt sastrādātās blēņas.” Valsts policija informē, ka bērns, situāciju ar it kā notikušo nolaupīšanas mēģinājumu Dobeles pusē, izdomājis… 66
Risks ir viens no vislielākajiem: jau tuvākajos mēnešos Krievijā var notikt neiedomājamākais 56
Lasīt citas ziņas

Neviens kaķu dzimtas pārstāvis nebūs sajūsmā par iespēju doties vannā, tomēr ir gadījumi, kad kaķa mazgāšana ir nepieciešama – to var būt ieteicis darīt veterinārārsts, piemēram, gadījumos, kad kaķis ir aptaukojies, līdz ar to tas vienkārši vairs nespēj ar mēli aizsniegt visas vietas, kā arī kaķis var būt sasmērējies, piemēram, saskāries ar kādām ķīmiskām vielām. Ir šķirnes bez apmatojuma, piemēram, sfinksi, kurus ieteicams regulāri mazgāt.

Diez vai kaķa vannošanu jums jebkad izdosies padarīt par dzīvniekam relaksējošu procedūru, taču, ievērojot zināmus noteikumus, to var paveikt samērā mierīgi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Speciālisti apgalvo, ka ar kaķa nepatiku pret ūdens procedūrām ir iespējams tikt galā, izvairoties no saskrāpētām rokām un citām nepatīkamām sekām, iepriekš rūpīgi sagatavojoties procedūras veikšanai.

Vispirms zooveikalā nepieciešams iegādāties piemērotu šampūnu (cilvēkiem domātais šampūns noteikti nederēs), kondicionieri, mīkstu suku ķemmēšanai. Jums noderēs arī liels dvielis vai palags, kurā var ietīt mīluli pēc vannas.

Griežam nagus un ķemmējam

Atcerieties, ka jebkura ūdens procedūra kaķim rada stresu, tāpēc, lai aizstāvētos, viņš noteikti liks lietā nagus. Tie pirms vannošanas ir jānogriež. Tāpat saimniekam būtu vēlams uzvilkt biezus gumijas cimdus, kas nodrošinās rokām aizsardzību.

Noteikti izķemmējiet kaķa spalvu, atbrīvojoties no sakaltušiem un salipušiem spalvas kunkuļiem, ja tādi ir. Ja nav iespējams salipušo spalvu izķemmēt, kumšķi uzmanīgi jānogriež.

Lai izvairītos no ūdens iekļūšanas ausīs, tajās var ievietot speciālus vates gabaliņus, ko iespējams iegādāties zooveikalos.

Gatavojam vannas istabu

Nākamais solis ir padomāt, kur kaķis tiks vannots, un sagatavot vannas istabu, atbrīvojot to no priekšmetiem, kas kaķi varētu nobiedēt. Iespējams, labāk izmantot bļodu, kuru var ievietot vannā. Lai nodrošinātos pret slīdēšanu, bļodas vai vannas apakšā ieklājiet gumijas paklājiņu vai frotē dvieli. Ūdens līmenim jābūt minimālam – tam nepieciešams nosegt kaķa ķepas, bet ne vēderu. Temperatūrai jābūt 38-40 grādu robežās. Tad vannā ielejam nedaudz šampūna.

Liekam kaķi vannā

Līdz vannai mīluli ieteicams atnest rokās. Vēlams arī palūgt kādu ģimenes locekli palīgā, viens var kaķi turēt, bet otrs – mazgāt. Pilnīgi iespējams, ka kaķis ļoti skaļi izpaudīs savu nepatiku un visiem spēkiem mēģinās izrauties no rokām. Pret šādu uzvedību vislabākās zāles būs maigums un mierīga balss. Noteikti izvairieties no asām un straujām kustībām. Tiklīdz kaķa spalva ir zem ūdens, ar maigām, masējošām kustībām uzpiliniet uz spalvas šampūnu, izvairoties no tā nokļūšanas acīs un ausīs. Pēc tam ar siltu ūdeni šampūnu izskalojiet. Pēc tam tieši tāpat iemasējiet kondicionieri un tikpat rūpīgi to izmagājiet.

Reklāma
Reklāma

Laiks žāvēties

Pēc vannošanās uzmanīgi izņemiet kaķi no vannas un ietiniet dvielī. Lai neradītu lieku stresu, labāk ļaut kaķa spalvai izžūt pašai, fēnu lietojiet tikai galējas nepieciešamības gadījumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.