Foto – Shutterstock.com

Kā nomākt bada hormonu grelīnu – 10 mazas viltības 1

Visu laiku gribas ēst un tu nezini, ko darīt? Pirmkārt, ir jāsaprot, ka pārtikas daudzumu, kurš uzsūcas organismā, kontrolē divi hormoni – bada hormons grelīns un sāta hormons leptīns. Pirmais no tiem rada bada sajūtu, un otrais – nomāc apetīti. Jo augstāks grelīna līmenis organismā, jo grūtāk pretoties vēlmei ieēst, jo pret dabu mēs esam bezspēcīgi. Tomēr ir mazas viltības, ar kurām var ietekmēt fizioloģiskos procesus, kuri kontrolē bada sajūtu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Daži pārtikas produkti, dzērieni un darbības stimulē bada hormona izstrādāšanos, kas izraisa zvērīgu apetīti, kuru ir vienkārši neiespējami ignorēt. Dažreiz tev gribas ēst, neskatoties uz to, ka nemaz neesi izsalcis.

Bada hormonu grelīnu var kontrolēt. Kā to var apspiest?

CITI ŠOBRĪD LASA

1. Ēd pārtikas produktus, kuri izstiepj kuņģa sieniņas

Pārtikas produkti ar augstu šķiedrvielu saturu, piemēram, augļi, dārzeņi, veseli graudi un sēklas, izstiepj kuņģa sieniņas. Rezultātā hormonālā reakciju tiek iedarbināta, tu jūties paēdis, jo grelīna līmenis pazeminās un leptīna līmenis attiecīgi palielinās.

Izvairies no pārtikas pārstrādes produktiem, kuri satur baltos miltus (makaroni, cepumi, kūkas, smalkmaizītes, u.c.), jo tie nestiepj kuņģa sieniņas un to lietošanas laikā grelīna līmenis paliek nemainīgs.

2. Ēd ciedru riekstus

Tie satur linolēnskābes – omega-3 taukskābes, kas stimulē holecistokinīna ražošanu – tas kopā ar leptīnu ir nozīmīgi apetītes nomākšanā.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.