Kā nenopirkt beigtu liliju sīpolu. Kurš būs dzīvotājs un kurš ne? 0
Sandra Ruska, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”
Pavasarī veikali ir pilni ar sīpolpuķu stādmateriālu. Reiz arī es padevos vilinājumam un iegādājos liliju sīpolus, bet čiks vien iznāca, jo daļa vispār neuzdīga un daži tādi nīkuļi vien bija. Laikam bija beigti. Gundega Talsos
“Ja lilijas iegādājas lielveikalā, jāpārliecinās, vai sīpols nav galīgi sažuvis. Holandieši visas sīpolpuķes iesaiņo standarta maisiņos ar caurumiem. Bet lilijām tas īsti neder, jo caur caurumiņiem maisiņa saturs ļoti ātri izžūst, īpaši, kad veikalu siltajās telpās sīpoli glabājas vairākus mēnešus. Tas ir iepakojums, kurā sīpolpuķes paredzēts ātri pārdot. Paņemot iepakojumu rokās, jāpārliecinās, vai sīpoliņš ir gana liels, smags un stingrs, – tad to var pirkt. Ja sīpoliņš ir savītis, nav garantijas, ka tas izdzīvos. Bet, ja sīpoliņš sakaltis kā žāvēta plūme, ir skaidrs, ka tas vairs nav dzīvotājs. Tādu pirkt nevajag, lai cik skaista būtu bildīte uz iepakojuma,” skaidro liliju selekcionārs Guntis Grants.
Ja gribas kādu skaistu liliju savā dārzā, drošāk papētīt vietējo audzētāju piedāvājumu, un Latvijā tādu netrūkst. Sīpoli augs ar garantiju, jo nebūs ceļojuši tūkstošiem kilometru tālu un žuvuši veikalu plauktos, gaidot savu pircēju.