Foto: Shutterstock.com

Kā mierināt tuvu cilvēku, ja viņu piemeklējušas bēdas 0

Neatgādini notikušo

Agri vai vēlu katrs no mums saskaras ar bēdām. Tuvu cilvēku nāve, sāpīgas šķiršanās, ilūziju sabrukums, slimības – to smagi pārdzīvo pat dzīvespriecīgākie ļaudis. Ja drauga vai tuvinieka dzīvē ir notikusi traģēdija, tev jābūt tuvumā, gatavam sniegt atbalstu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Taču nepieciešamība izteikt līdzjūtību mulsina – mēs baidāmies kaut ko pateikt vai izdarīt nepareizi un rezultātā vienkārši novēršamies, izliekoties, ka neredzam ziloni istabā. Taču palīdzēt tuvam cilvēkam bēdās nav tik grūti. Galvenais – nepieļaut kļūdas.

Daži domā, ka cilvēks, kas nokļuvis traģiskā situācijā, pats to pilnībā neapzinās, un viņu draudzīgais pienākums ir paskaidrot, cik viss ir slikti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Draudzene šķiras? “Mana nabadzīte, kā tu tagad dzīvosi un no kā? Viņam, nelietim, ir labi – viņš tagad ir brīvs cilvēks plaukuma gados, bet kā ir tev, vienai ar trim bērniem uz rokām, vai par to viņš ir padomājis?”

Draugs saslimis? “Ak, nabadziņš, ārstēšana tagad ir dārga, bet garantijas nekādas nedod. Mana tante slimoja ar to pašu un viņu tā saārstēja!”

Tuvinieks nomiris?
“Ak, cik žēl, kāds viņš bija zelta cilvēks!”

Šādi un līdzīgi daļa cilvēku pauž līdzjūtību otram viņa bēdās, taču tev jāzina – no tā, ka tu pieminēsi tuvā cilvēka slēptākās iekšējās bailes un uzsvērsi visus asos stūrus, nevienam vieglāk nekļūs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.