Foto – Shutterstock

Kā mazināt nervozitāti. Zāles negribu dzert, psihoterapiju nevaru atļauties 9

“Esmu kļuvusi ļoti nervoza un nespēju savaldīties, taču negribu krist uz nerviem apkārtējiem. Nevēlos lietot spēcīgas nomierinošas zāles, bet psihoterapiju nevaru atļauties. Kā vēl iespējami drīzāk atgūt līdzsvaru?” VIKTORIJA PIŅĶOS

Reklāma
Reklāma
Pirka viesnīcas Horvātijā… Ukrainā gaismā nācis armijas pārtikas iepirkuma skandāls, kur shēmas realizētāji piesavinājušies 18 miljonus ASV dolāru 24
Veselam
Vēlies zaudēt līdz 5 kg mēneša laikā? Šie ieradumi būs lielisks veids, kā to panākt
TV24
Jānis Kažociņš: “Ja krievi nevar tikt galā pat ar Ukrainu, tad vai tiešām mēs – Eiropa – nespējam paši sevi aizsargāt bez ASV?”
Lasīt citas ziņas

Ja nevēlaties lietot ķīmiskos medikamentus un psihoterapija nav pieejama, vienīgais risinājums ir darbs ar sevi – atrast laiku atpūtai un fiziskām aktivitātēm, pārskatīt savas prioritātes un neuztraukties par sīkumiem, atzīst neiroloģe Sandra Vestermane.

Palīdzēs arī nomierinoši augu izcelsmes vai homeopātiskie preparāti, par kuru izvēli vajadzētu konsultēties ar ārstu, kurš tos pārzina.

CITI ŠOBRĪD LASA
Nervoziem cilvēkiem ieteicami elpošanas vingrojumi, relaksējošas nodarbības.

Stresu mazina skriešana, taču tā ne katram ir pieņemama. Savukārt citiem netīk joga, kas labi palīdz atslābināties, bet notiek lēni. Katram jāizvēlas sev tīkamas fiziskās aktivitātes. Ieteicamas nodarbības grupā, jo tad būs vieglāk atslēgties no savām darba un personiskās dzīves pro­blēmām. Jācenšas atrast arī piemērotāko atpūtas veidu. Vienam noderēs pastaiga gar jūru, otram – ceļojums vai kas cits.

Kā uzsver daktere Vestermane, ilgstoši nenovēršot nervozitāti, nervu sistēmas pārāk liela uzbudinājuma dēļ ar laiku var paaugstināties asinssspiediens, paātrināties sirdsdarbība un attīstīties dažādas organisma saslimšanas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.