Dzīvesveida maiņa 0
Lai mazinātu nevēlamās izpausmes, vienmēr ieteicams sākt ar dzīvesveida maiņu. Sievietēm menopauzes laikā noteikti jāvelta laiks fiziskām nodarbēm, it īpaši spēka treniņiem, kas palīdz attīstīt muskuļu masu, dedzina liekos taukus, kā arī uzlabo metabolismu. Pret stresu, nogurumu, garastāvokļa maiņu var palīdzēt meditācija, ciguns, joga, elpošanas vingrojumi, kas līdzsvaro nervu sistēmu un novērš spriedzi.
Uzturā jālieto pietiekami daudz ūdens, jācenšas mazināt sāls daudzumu, jāēd garšaugi un dažādas garšvielas, kas palīdz normalizēt asinsspiedienu. Savukārt pārmērīga kafijas un alkoholisko dzērienu lietošana var pastiprināt karstuma viļņus.
Vizīte pie ārsta – obligāta
Dažkārt sievietei nav nepatīkamu menopauzes izpausmju. “Ar speciālistu ieteicams aprunāties arī šādā gadījumā. Ārsts var ieteikt, piemēram, vaginālās svecītes, lai maksts un urīnizvadkanālu gļotādu uzturētu labā stāvoklī, vai uztura bagātinātājus. Ja menopauze ir smaga, ar uztura bagātinātājiem gan nebūs līdzēts. Nav divu vienādu pacientu, tāpat nav shēmas, pēc kuras jārīkojas visiem,” atzīst ārste.
Ņem vērā
Ja menopauze kaut kādu iemeslu dēļ iestājas pirms laika, tā noteikti jāārstē.
Pirmajos trīs gados pēc menopauzes iestāšanās kolagēna daudzums organismā ik pēc sešiem mēnešiem samazinās par 20%.