Foto – Shutterstock

Kā mazgāt miglotāju 0

“Kā miglotāja iekšpusē likvidēt insekticīda Decis smaku?” MĀRIS

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

– Smaku miglotāja iekšpusē nav iespējams likvidēt. Tūlīt pēc darba beigšanas ierīce obligāti jāskalo vismaz trīs reizes ar tīru ūdeni, lai novērstu tālāku insekticīda iedarbību. Darot to novēloti, ķimikālijas piekalst pie sieniņām, bet vēlāk var reaģēt ar nākamo līdzekli, – skaidro augu aizsardzības speciāliste Inta Jakobija.

Ja šķīduma pārpali­kumu vēl paredzēts izmantot nākamajā dienā, to izlej un iepilda citā traukā. Ja atstās tvertnē, var rasties nogulsnes, kas turpmāk būs grūti likvidējamas. Arī tad, ja vienlaikus paredzēts apkarot slimības un kaitēkļus un tvertnē kopā jauc fungicīdu un insekticīdu, tvertne pēc apstrādes ļoti rūpīgi jāskalo. Vispirms izskalo no iekšpuses un arī ārējo korpusu nomazgā ar tīru ūdeni, piepilda tvertni un skalojamo ūdeni zem spiediena izlaiž caur sprauslām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai smidzinātāja tvertne, caurules, vadi, sprauslas būtu tīrāki, var lietot mazgāšanas līdzekļus, piemēram, dzeramo sodu, – 100 g uz 10 l ūdens. Mazgāšanas šķidrumam ļauj cirkulēt tvertnē un zem spiediena izlaiž caur sprauslām. Pēc tam vēlreiz skalo ar tīru ūdeni. Sprauslas, uzgaļu galviņas un filtrus noņem un mazgā atsevišķi.

Smidzinātājus nedrīkst skalot pie ūdenstilpēm vai kokiem, tas jādara speciālās novietnēs. Mazgājot jāievēro tādi paši individuālās aizsardzības pasākumi, kā strādājot ar augu aizsardzības līdzekļiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.