Tautas līdzekļi 1

Matu, ādas un ķermeņa vispārējo stāvokli ietekmē cilvēka dzīvesveids, pārtika un dzīves uztvere. Ja pietiek apņēmības un ticības, var ārstēties, izmantojot tautā pārbaudītas metodes. Var palīdzēt tējaskoka eļļa un citas dabiskās eļļas, ābolu etiķis, citrona sula, dzeramā soda.

Reklāma
Reklāma

Daži paņēmieni

“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
Lasīt citas ziņas

1. Ūdens peldē jāuzsilda dabiskā eļļa (kokosriekstu, mandeļu vai olīveļļa) un jānoklāj visa matainā galvas daļa. Tā jāiemasē un jāļauj iedarboties pāris stundu vai visu nakti. Procedūra jāatkārto reizi nedēļā vai reizi divās nedēļās, tādējādi palīdzot mitrināt galvas ādu.

2. Samaisa vienlīdzīgās daļās kokosriekstu eļļu un citrona sulu. Iemasē matu saknēs un pēc neilga laika izskalo. Citrons palīdz novērst ādas kairinājumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

3. Matus izmazgā ar šampūnu un izskalo ar vienādās proporcijās sajauktu ābolu etiķi un ūdeni. Maisījumam var pievienot tējaskoka eļļu, kas palīdz cīnīties ar blaugznām.

4. Ikdienā galvas ādā var iemasēt citrona sulu. To kādu laiku patur un matus izskalo. Citrons likvidē matu kopšanas un veidošanas līdzekļu paliekas, kā arī novērš ādas kairinājumu.

5. Matos šampūna vietā var ieberzēt dzeramo sodu. Tā palīdz ādai ražot tauku dabisko aizsargkārtu un novērš sausumu.

Papildus tam ikdienā jācenšas:

biežāk darīt to, kas mums patīk, un tādējādi mazināt stresu, jo tas ir viens no blaugznu cēloņiem;

ievērot aktīvu dzīvesveidu – regulāri treniņi veicina asinscirkulāciju, kas uzlabo arī cilvēka ārējo izskatu un palīdz uzveikt blaugznas. Duša pēc sporta nodarbībām neļauj uzkrāties liekajām ādas šūnām;

uzņemt cinku, B vitamīnu, neaizstājamās taukskābes, ēdot augļus un dārzeņus gandrīz visās varavīksnes krāsās;

uzturēties svaigā gaisā, lai galvas āda saņemtu barojošo E vitamīnu. Tomēr pārāk aukstā, sausā vai saulainā laikā vēlams nēsāt cepuri;

nekasīt galvas ādu, jo tad tā tiek padarīta uzņēmīgāka pret infekcijām;

konsultēties ar dermatologu. Lai gan blaugznas bieži vien var novērst, lietojot tam paredzētu šampūnu, reizēm blaugznas rodas nopietnāka iemesla dēļ.

“Nepastāv brīnumtablete, kas normalizētu ādas stāvokli, taču zināms, ka, piemēram, asi, piparoti, sālīti, marinēti produkti ietekmē dziedzeru darbību. Organismu kopumā iespaido kuņģa un zarnu trakta problēmas, neizgulēšanās, dažādas stresa situācijas. Āda ir visa organisma spogulis,” atgādina dermatoveneroloģe. “Tomēr īpaša ādas aprūpe palīdz novērst ārējā izskata problēmas un atbrīvo no ikdienas diskomforta. Ir patīkamāk, ja nav jāraizējas par to, kādu apģērbu vilkt, lai citi uz tā nemanītu blaugznas.”

Reklāma
Reklāma

36,6 °C konsultante INTA KUSIŅA, dermatoveneroloģe

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.