Foto-Fotolia

Kā lētāk un labāk nomainīt grīdu istabā? 0

Kā lētāk un labāk nomainīt grīdu istabā? Dzīvoklis padomju laikos ierīkots muižas stallī. Pati ēka ir mūra, taču grīdas konstrukcijas, visticamāk, sapuvušas. Ir bojātas brusas, dēļi un virs tiem pienaglotais preskartons. Vēlos ieklāt lamināta grīdu. ILZE TRAULIŅA

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

– Vispirms nepieciešams demontēt un pilnībā izvākt no ēkas visas bojātās koka konstrukcijas. Tajās var būt koksni bojājoši mikroorganismi. Ņemot vērā plānoto jaunās grīdas pīrāga biezumu, iespējams, būs nepieciešams izņemt arī daļu esošās grunts, – skaidro SIA “KMT Projekts” valdes loceklis Māris Stiprais.

Lai grīda būtu stabila un izturīga, vispirms izveido 15 cm biezu šķembu slāni un 5 cm biezu smilšu slāni un abas kārtas rūpīgi noblietē. Tad liek siltumizolācijas slāni – 100 mm biezas ekstru­dētā putu polistirola loksnes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Virs siltumizolācijas slāņa klāj hidroizolāciju – plēvi. Virs tās 2–3 cm augstumā nostiprina armatūras sietu un lej 5–6 cm biezu betona kārtu. Nedrīkst aizmirst par perimetra lenti, ko iestrādā vietā, kur betons saskaras ar sienu. Tā veidos amortizējošu slāni.

Uz šādas virsmas var klāt jebkuru grīdas segumu. Tam vairs nekaitēs no zemes nākošais mitrums, un grīda būs silta.

Ja plānots lamināts, vēlams uz betona novietot mitrumizturīgās orientētās kokšķiedras plāksnes (OSB), kuras sastiprina savā starpā, bet starp plāksnēm un sienu atstāj nelielu atstarpi. Uz šīm plāksnēm klāj laminātam paredzēto apakšklāju un liek laminātu. Veidojas it kā peldošs grīdas pīrāgs, kam nekaitēs mitrums, kas rodas telpās, tās apdzīvojot.

Ja grib likt flīzes, tālāka virsmas sagatavošana vairs nav nepieciešama. Vien betona kārta varētu būt biezāka, lai sasniegtu iepriekšējās grīdas līmeni.

Ierīkojot dēļu grīdu, jāparedz vieta lāgām, kas veidos ventilējamu spraugu starp betonu un koku.

Plānojot darbus, jāņem vērā, ka betons pilnībā savu stingrību iegūst pēc 28 dienām.

Var iztikt arī bez betonēšanas un ierīkot hidroizolāciju, likt jaunas lāgas, siltināt grīdu un uz nolīmeņotām lāgām skrūvēt OSB loksnes. Tomēr šādā gadījumā siltumizolācijā uz dzīvi var apmesties grauzēji un grīda nebūs tik ilgmūžīga. Arī kokmateriālu izmaksas ir visai lielas, un naudas ietaupījuma, visticamāk, nebūs.

Shēma-Indulis Burka
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.