Foto – Shutterstock

Kā lētāk tikt pie malkas? Sagādā atļauju un prom uz mežu! 3

Rūpējot malku aukstajam laikam, daudzi iedzīvotāji kurināmo pērk no piegādātājiem, kurus atrod laikrakstos vai interneta portālos. Taču var izvēlēties arī citu kurināmā sagādes veidu. Ja vēlas pavadīt laiku svaigā gaisā un fiziski pastrādāt, paši var vākt malku ziemai AS “Latvijas valsts meži” un Rīgas pilsētai piederošajos mežos.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
Kāds sods var draudēt autovadītājam, kurš, iespējams, izraisīja traģisku sadursmi uz Ventspils šosejas?
Tas nebūs viegli! Šīm zodiaka zīmēm nav ieteicams doties kopīgā ceļojumā
Kokteilis
8 bērna uzvedības pazīmes, kas norāda, ka jūsu bērns ir apveltīts ar ģenialitāti
Lasīt citas ziņas

SIA “Rīgas meži” mežsaimniecības daļas vadītājs Agris Ciemleja apstiprina, ka iedzīvotājiem patlaban ir iespēja apkurei iegādāties līdz 30 m3 augošu koku koksnes. Vēršoties kādā no tās apsaimniekotajām mežniecībām (adreses un telefoni atrodami uzņēmuma mājaslapā), darbinieks iepazīstinās ar nosacījumiem, kas koksnes sagatavotājam jāievēro darba drošībā un vides aizsardzībā. Pieprasītājam vai viņa pilnvarotai personai noteikti nepieciešama motorzāģa vadītāja apliecība un vēlams atbilstīgs apģērbs. Vispirms mežsargs kopā ar interesentu apskata malkas ieguves vietu un kokus. Ja tiek pieņemts pozitīvs lēmums, mežsargs veic precīzu uzmērīšanu un novērtēšanu, sagatavo rēķinu un pēc tā samaksas raksta līgumu. Malkas koksne atkarībā no koku sugas maksā 2–7 eiro/m3, neskaitot PVN. Saimniekam pašam vēl jāmaksā par transportēšanu.

– Valsts mežos pie malkas personiskām vajadzībām legāli var tikt bez maksas. Cirst kokus privātpersonām par maksu atļaujam tikai paretam, un mežsaimniecībās katrs gadījums tiek izskatīts individuāli, – informē “Latvijas valsts mežu” vecākais meža eksperts Kaspars Riže.

CITI ŠOBRĪD LASA

! Pēc mežizstrādes darbu pabeigšanas cirsmā paliek atliekas, kas var noderēt malkai un ko “Latvijas valsts meži” ļauj vākt bez maksas. Tomēr pirms darbu sākšanas obligāti jāsaņem atļauja.

Tas nepieciešams, lai pārliecinātos, ka malka tiek vākta valsts mežu teritorijā, nevis citas juridiskas vai privātas personas mežā. Turklāt tam jānotiek vietā, kur to drīkst darīt, nevis tur, kur mirusī koksne speciāli atstāta dabas daudzveidības veicināšanai.

Lai saņemtu ciršanas atlieku vākšanas atļauju, iedzīvotājam jāvēršas attiecīgās teritorijas mežsaimniecībā. Atbildi sniegs iespējami ātri, izņemot pavasara periodu, kad notiek intensīva meža atjaunošana. Šādu atļauju iespējams saņemt reizi gadā, jo piedāvāto vietu skaits ir ierobežots, bet iedzīvotāju interese – liela. Tomēr koksnes atlieku daudzums nav ierobežots, un parasti tas atbilst cirsmā esošajam apjomam. Ja iedzīvotāja izvēlētajā teritorijā nav cirsmu vai tajās jau ir izsniegta koksnes atlieku vākšanas atļauja, lūgums izsniegt atļauju tiks noraidīts vai būs jāpagaida, kad būs radusies atbilstīga vieta.

Apkures vajadzībām “Latvijas valsts meži” arī pārdod un piegādā apaļos kokmateriālus. Uzņēmums piedāvā iegādāties līdz 105 m3 malkas gadā, minimālais piegādes apjoms – apmēram 35 m3, kas atbilst viena kokvedēja (ar piekabi) kravai. Cenrādis un detalizētāks piedāvājuma apraksts pieejams uzņēmuma mājaslapā, biznesa partneru sadaļā – malka mājsaimniecībām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.