Foto – Shutterstock

Cik maksā pilienlaistīšanas iekārtas mazai siltumnīcai? 2

“Cik maksā vienkāršākās pilienlaistīšanas iekārtas mazai siltumnīcai laistīšanai no mucas?” GUNITA GARKALNES NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Pilienlaistīšana ir ērta, jo iespējams laistīt augus ar barības šķīdumu. Vēl viena priekšrocība – augi netiek samitrināti, tāpēc retāk cieš no slimībām. Sausa ir arī augsnes virskārta, jo ūdens nonāk tieši sakņu zonā; tas neveicina nezāļu augšanu.

Pilienlaistīšanas iekārtas tirgo vairākas firmas; sastāvdaļas var samontēt kopā pašu spēkiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

SIA “Horticom” tirdzniecības vadītājs Aivars Veide teic, ka laistīšanas varianti ir dažādi. Mazos dārzos vai siltumnīcās visvienkāršākais un arī lētākais ir ar pašteci. Izmanto dažādu garumu pilienlaistīšanas lentes, kas ārēji izskatās pēc tievām plastmasas caurulēm ar caurumiem noteiktā attālumā. Atklātā laukā uz līdzenas virsmas vienādu ūdens caurplūdi var nodrošināt 50 metru garumā.

Šo pilienlaistīšanas šļūteņu priekšrocība ir tā, ka pietiek ar samērā zemu darba spiedienu (0,1–1 bārs), tādēļ sistēma var darboties arī ar pašteci, ja vien mucu ar barības šķīdumu paceļ 1–1,5 metru augstumā.

Mucas lejasdaļā ievieto ventili un ar parasto šļūteni to savieno ar maģistrālo cauruli. Tā var būt parasta 5–10 cm diametra plastmasas santehnikas caurule, kurā izurbj caurumus savienotāju izvietošanai. Katram savienotājam pievieno vienu pilienšļūteni. Attālums starp tām atkarīgs no plānotā augu izvietojuma – katrai stādījumu rindai var izmantot savu pilienšļūteni, taču var arī likt vienu uz divām augu rindām.

Šajā sistēmā noteikti nepieciešams ūdens filtrs, lai tā darbotos bez problēmām. Pilienlaistīšanas šļūtenes atšķiras pēc ūdenscaurlaidības un attāluma starp caurumiem. Jo tuvāk cits citam tie izvietoti, jo straujāk izplūst ūdens, bet arī dārgāk izmaksā pilienlaistīšanas sistēma. Pilienšļūtenēm caurumi var būt ik pēc 15–30 cm. Vidēji rēķinot, pilienlaistīšanas sistēmas izmaksas ir viens eiro uz kvadrātmetru.

Šļūtenes var izvietot ar caurumiem gan uz augšu, gan uz leju, jo ūdens iztecēšanas ātrumu tas neietekmē. Lai aizkavētu nosēdumu veidošanos, ieteicams paskābināt laistāmo ūdeni (pazemes, kā arī upju) ar speciālo līdzekli Ūdens pH regulētājs Vito.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.