Kā latviešu ārsts veic misiju Ekvadorā 0
Pavisam nesen Pauls Grūbe, Amerikas latviešu ārsts – anesteziologs, docents Ņujorkas štata Medicīnas fakultātē Bruklinā, devās misijas braucienā uz Ekvadoras galvaspilsētu Kito, kur kopā ar pieciem ķirurgiem, divām anestēzijas māsām, kā arī vairākām medicīnas māsām un tehniskajiem darbiniekiem palīdzēja cilvēkiem, kuriem citādi nebija iespējams atveseļoties. Tas bija misijas darbs, kuram Amerikas mediķi, tostarp mūsu tautietis dakteris Grūbe, ziedoja savu laiku, prasmes un zināšanas. Misijas sponsors ir Hortvela veselības pasaules ķirurģijas iniciatīva un tās galvenais ķirurgs profesors Džīns Kopa. Nedēļas laikā tika izoperēti 45 slimnieki, tostarp 20 bērni ar iedzimtās šķeltās lūpas jeb „zaķa lūpas” kaiti. Visjaunākā paciente bija divus mēnešus veca meitenīte.
Kito dzīvo ap trim miljoniem iedzīvotāju, lielākoties ļoti trūcīgi. Pilsēta atrodas Andu kalnos 2850 metru virs jūras līmeņa un 25 kilometru attālumā no ekvatora. Augstuma dēļ mediķiem bija bažas par hipoksijas briesmām (skābekļa trūkumu), kas var gadīties, lietojot anestēzijas gāzes augstākā koncentrācijā.
Ik rītu pulksten 6.30 Amerikas mediķi sēdās autobusā, lai dotos apmēram 45 minūšu braucienā uz Padre Carollo slimnīcu caur pašiem trūcīgākajiem Kito rajoniem. Operācijas notika Labdarības slimnīcā ( Charity Hospital), kur dziedē nabadzīgos ļaudis. Dakteris Grūbe pastāstīja, ka slimnīca ir nesen uzbūvēta, labi apkopta un tīra, un mediķu darba diena tur ilga līdz pat sešiem vakarā. Amerikas ārsti bija atveduši līdzi daudz medicīnisko materiālu, bet daudz kam vajadzēja atrast aizstājējus.
Mediķi mājās atgriezās ar patiesu misijas apziņu, jo bija izdevies no sirds palīdzēt cilvēkiem, kuri mūsdienu pasaulē cieš no nabadzības un bezpalīdzības.