Kā krievi tagad sargā Krimas tiltu no raķetēm? Atklājas svarīgas nianses – okupantiem ir bail 104
Ukrainā notiek pilna mēroga karš, un pēdējā laikā arvien vairāk izskan ziņas, ka Krievijas okupanti pastiprina nelikumīgi uzbūvētā Krimas tilta aizsardzību, jo īpaši ar vecām liellaivām un baržām. Pēc Dienvidukrainas Aizsardzības spēku ziņotā, šādu vienību izmantošanai var būt vairāki iemesli. Piemēram, atsevišķas raķetes var tikt notriektas no kursa, kad tās lido garām laivu sardzei, raksta Unian.
Kā vēsta partizānu kustība “ATESH”, ienaidnieki gar Kerčas tiltu izvieto vecas baržas, lai pasargātu to no Ukrainas bezpilota ukraiņu jūras laivām u. c., jo krievi šobrīd baidās zaudēt tiltu iespējamo Ukrainas bruņoto spēku triecienu dēļ un cenšas pārvadu aizsargāt ar visām iespējamām metodēm.
“Viņi visur būvē žogus, žogus gar šoseju, gar tiltu. Tam teorētiski, protams, vajadzētu kaut kā ietekmēt dronu maršrutu, jo šādu konstrukciju var iznīcināt, tomēr tam vajadzīgs īpašs drons, kā arī nav garantiju, ka barža nogrims.
Agrāk Krievijas okupanti ap Krimas tiltu turējuši 10-14 kuģus un laivas. Rodas likumsakarīgs jautājums – kas ir mainījies, un kāpēc tur tagad tur nulli?. Acīmredzot tās ir kaut kā jāpasargā, krievi vairs nevar brīvi iziet jūrā, bet tilta apsardze ir jākompensē. Krievi nesen izmantoja tikai zemūdenes, lai iekļūtu Melnajā jūrā.
Kā raksta vācu izdevums Bild, Ukrainas bruņotie spēki, iespējams, gatavojas atkal dot triecienu pa Krimas tiltu. Runā, ka pagājušās nedēļas beigās Ukrainas armija Krimā uzbruka Krievijas prāmjiem “Avangard” un “Conro Trader”. Krievu avoti ziņo, ka pret tiem tika izmantoti Rietumu ieroči – ATACMS un Storm Shadow raķetes.
Tajā pašā laikā Krievijas Krimas pretgaisa aizsardzības sistēma kārtējo reizi cieta neveiksmi. Runā, ka no diviem prāmjiem nogrimis vismaz viens, otra korpusā ir liels caurums. Abi prāmji jau daudzus gadus kursēja starp Krievijas teritoriju un anektēto pussalu.
Kā raksta Bild, daži novērotāji uzskata, ka uzbrukums prāmjiem varētu liecināt par jauna uzbrukuma sagatavošanu norādītajam viaduktam. Saskaņā ar šo versiju Ukraina vēlas pārliecināties, ka Krievija nevar nekavējoties atkal rēķināties ar prāmjiem, kas aizstāj dzelzceļa maršrutu pār Kerčas šaurumu.