Telpās audzējamie 0
Unique HibisQs – tā sauc jauno hibisku šķirņu grupu, ko 2009. gadā selekcionējusi un piedāvā dāņu firma “Graff Breeding AS”. Piemēram, šķirnei ‘Apollo’ ir dzelteni oranži ziedi, ‘Longiflora Boreas White’ – krēmkrāsā ar tumšu viduci. Šīm Ķīnas rozēm ziedi ir lieli, tie plaukst no pavasara līdz rudenim, kompaktie augi ar tumši zaļajām, spīdīgajām lapām ir piemēroti audzēšanai konteineros āra apstākļos.
Starptautiskajā tirgū sastopams daudz citu jaunu tropisko hibisku šķirņu, kas selekcionētas galvenokārt ASV. Šo eksotisko augu ziedi ir klaji, puspildīti, pildīti; lieli, vidēji un miniatūri; vienkrāsaini, divkrāsaini ar krāsu pārejām, ziedlapu malas mēdz būt gludas, gofrētas, bārkstainas. Augu lapas ir tumšāk vai gaišāk zaļas, matētas, ādainas vai spīdīgas. Hibiski zied bagātīgi un ilgi – no marta līdz oktobrim.
Jaunās šķirnes pavairo ar spraudeņiem. Iegādātie spraudeņi tūlīt jāpārstāda podos: 12–14 cm diametra traukos stāda pa vienam, bet prāvākos podos var likt divus stādus. Jāizvēlas kūdras substrāts ar māla piedevu (pH 5,5–6,2). Tam jābūt vienmērīgi mitram, jo iekaltēšana kavē augu augšanu. Ja spraudeņi nav galotņoti apsakņošanas laikā, to dara vienu vai divas reizes virs trešās vai ceturtās lapas. Hibiskiem patīk augt siltumā: dienā temperatūrai jābūt virs +20 °C, bet naktī – augstākai par +18 °C. Šiem hibiskiem tikpat svarīga ir gaisma, un augus noēno tikai tad, ja temperatūra ir augstāka par +30 °C, ja to nav iespējams pazemināt citādi. Augus pārziemina telpās, kur ir virs +10 °C temperatūra un pietiekams apgaismojums, citādi tiem nobirst lapas.