Kā kolektīvi gatavojas starptautiskajam folkloras festivālam «Baltica 2012»? 0

Kristīne Karele, Iecavas folkloras kopas “Tarkšķi” vadītāja: “No festivāla sagaidām jauku atmosfēru, skaistus koncertus un interesantus ārzemju viesu priekšnesumus. Pirmā mūsu gatavošanās festivālam bija rudenī, kad notika skates visā Latvijā. Tad sagatavojām programmu “Trīs gani ganos”.

Reklāma
Reklāma

 

 

“Šobrīd runa ir par dienām, varbūt dažām nedēļām…” Didzis Šmits aicina latviešiem “ieslēgt” izdzīvošanas instinktu 2
Kokteilis
10 iemesli, kāpēc Ūdensvīrs ir visbrīnišķīgākā zodiaka zīme
Kokteilis
Lingvistikas ekspertiem izdevies atšķetināt pēdējos Jāņa Timmas balss ziņā izteiktos vārdus, kas bija fiksēti domofona kamerā
Lasīt citas ziņas

Tagad, pieskaņojoties attiecīgai videi un situācijai, pasākumos balstīsimies tieši uz šo programmu. Šajā festivālā piedalīsimies jau trešo reizi, taču esam piedalījušies arī dažādos folkloras festivālos ārvalstīs. Tāpēc šāda veida pieredze mums nebūs jauna. Tā kā “Tarkšķos” galvenokārt darbojas bērni, mani vada vēlme viņiem piedāvāt, parādīt, dot iespēju piedzīvot pēc iespējas daudzveidīgākas lietas.”

Ilze Kļaviņa, Lēdurgas folkloras kopas “Putni” vadītāja: “Mums patīk kopības sajūta, kopā sadziedāšana, sadancošana, saspēlēšana, sen neredzētu draugu satikšana. To arī mēs sagaidām no šī festivāla. Gatavošanās festivālam ir gatavošanās svētkiem! Mēs izdziedam visas dziesmas, izdancojam un izspēlējam visus dančus un rotaļas, pārskatām tērpus, spodrinām gredzenus, saktas un rotas. Ar “Putniem” festivālā piedalīsimies jau otro reizi. Mans kolektīvs pat neapsvēra domu nepiedalīties, jo festivāls dod iespēju jautri pavadīt laiku un pārvest jaunas dziesmas, dančus un stāstus.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Solveta Logina, Vectilžas folkloras kopas “Saime” vadītāja: “Man ir ļoti svarīgi, lai pats vienkāršākais latvietis, kopas dalībnieks no Latvijas austrumu daļas ar savu senču dziesmu nokļūst šajā lielajā folkloras festivālā un izjūt, ka ir latviešu nācijas daļa. Mēs vēlamies no festivāla paņemt kādu kripatiņu šo tautas vērtību un arī savas parādīt citiem. Viena no nopietnākajām gatavošanās reizēm bija tieši pirms folkloras festivāla skates. Tad arī izvēlējāmies repertuāru. Mēs bijām arī iepriekšējos svētkos Rīgā. Tā mums bija pirmā reize, atceramies vairākus satraukuma mirkļus. Šogad domājam, ka būs vieglāk, neliela pieredze tomēr jau ir. Festivāls sniegs iespēju klausīties daudz sev tīkamas mūzikas dzīvā veidā. Mani tas iedvesmo, rada strādātgribu. Pašu festivāla laiku vēlamies izjust kā svētkus.”

Terēzija Rubene, Turku folkloras kopas vadītāja: “Galvenokārt no festivāla sagaidām kopā būšanu un piederības izjūtu. Tas manam kolektīvam šajā festivālā patīk visvairāk. Šī piederība īpaši izjūtama gājienā un lielajos koncertos. Folkloras festivālam cītīgi gatavojamies jau no pagājušā rudens. Jau toreiz mēs izvēlējāmies savu festivāla tēmu. Esam piedalījušies vairākos iepriekšējos folkloras svētkos, bijām arī pirmajā festivālā 1988. gadā. Uzskatu, ka katram, kurš darbojas folkloras un etnogrāfijas kolektīvā, ir jāpiedalās šajā pasākumā. Katras kopas virsmērķim jābūt vēlmei piedalīties festivālā “Baltica 2012″.”

 

Uzziņa

* Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica 2012” notiks no 5. līdz 9. jūlijam Rīgā un citās Latvijas pilsētās un novados.

* Festivālā piedalīsies desmit ārvalstu kopas no dažādiem pasaules kontinentiem un reģioniem, ap 130 folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi no visiem Latvijas novadiem un pilsētām, kā arī lietišķās mākslas studijas, tautas teicēji, amatnieki un individuālie izpildītāji.

* Festivāla misija: saglabāt, attīstīt un popularizēt plašākā sabiedrībā latviešu, līvu, latgaliešu un citu tautu un tautību tradicionālo kultūru un nemateriālā kultūras mantojuma prasmes, kā arī rūpēties par tautas morālo vērtību, garīguma un pašcieņas veicināšanu un noturīgumu.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.