Foto – 123rf.com

Kā kļūt par sertificētu aukli 0

“Gribu savā dzīvoklī auklēt vienu vai dažus bērniņus. Kādas ir prasības, lai kļūtu par aukli un saņemtu valsts piemaksu?” jautāja ANCE RĪGĀ.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Izglītības kvalitātes valsts dienesta Licencēšanas un reģistra departamenta vecākā eksperte Jana Veinberga skaidro, ka no 2013. gada 1. septembra vecāki, kuru bērniem pēc pusotra gada vecuma nav piešķirta vieta pašvaldības bērnudārzā, var izmantot bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēja (auklītes) pakalpojumus. Aukle bērnu var pieskatīt viņa dzīvesvietā vai savā dzīvesvietā, vai citā piemērotā vietā.

Lai kļūtu par sertificētu aukli, jāreģistrējas Uzņēmumu reģistrā kā individuālajam komersantam vai Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējam. Vajadzīga apliecība, ka apgūtas prasmes sniegt pirmo medicīnisko palīdzību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja auklei nav vidējās profesionālās pedagoģiskās izglītības vai augstākās pedagoģiskās izglītības, vai aukles profesionālās kvalifikācijas, viņai jāapgūst profesionālās pilnveides izglītības pro­gramma bērnu aprūpes jomā. To ne mazāk kā 40 stundu apjomā var apgūt vairākās mācību iestādēs. Jāveic pirmreizēja veselības pārbaude.

Lai reģistrētos, auklīte iesniedz Izglītības kvalitātes valsts dienestā iesniegumu atbilstīgi Ministru kabineta noteikumu Nr. 404 “Prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju reģistrēšanas kārtība” 1. pielikumam, pievienojot izglītības dokumentu un apliecību par prasmi sniegt pirmo medicīnisko palīdzību. Dienests lēmumu pieņem viena mēneša laikā un veic ierakstu Bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēju reģistrā Valsts izglītības informācijas sistēmā www.viis.lv. Pēc aukles pieprasījuma viņai izsniedz reģistrācijas apliecību.

Auklītei ar bērna vecākiem jānoslēdz rakstisks līgums. Savukārt mātei vai tēvam jāraksta iesniegums pašvaldībai, kurā deklarēta bērna pastāvīgā dzīvesvieta, informējot, ka bērns saņem uzraudzības pakalpojumu, norādot aukles vārdu, uzvārdu, deklarētās dzīvesvietas adresi, personas kodu un pakalpojuma sniegšanas vietu.

Pašvaldība katru mēnesi līdz 5. datumam nosūta Izglītības un zinātnes ministrijai informāciju par bērniem, kuri iepriekšējā mēnesī bija reģistrēti rindā uz bērnudārzu, bet saņēma pakalpojumu privātā bērnudārzā vai pie auklītes. Savukārt auklīte katru mēnesi līdz 5. datumam iesniedz ministrijā pieprasījumu valsts atbalsta (142 eiro par bērnu) saņemšanai par iepriekšējo mēnesi, aizpildot to atbilstīgi Ministru kabineta noteikumu Nr. 843 “Kārtība, kādā tiek piešķirts un aprēķināts valsts atbalsts par bērnu no pusotra gada vecuma līdz pamatizglītības ieguves uzsākšanai, ja bērns saņem pakalpojumu pie privātā bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēja” 2. pielikumam. Ja ministrija, pārbaudot datus, pārliecinās, ka auklīte ir reģistrēta un bērns nevar apmeklēt pašvaldības bērnudārzu, nauda tiek pārskaitīta uz auklītes kontu.

Reklāma
Reklāma

Auklītei jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis no saimnieciskās darbības vai patentmaksa, vai fiksētais ienākuma nodoklis, vai mikrouzņēmumu nodoklis.

Bērnu uzraudzības pakalpojumu var sniegt arī juridiska persona, taču tad prasību ir vairāk.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.