Foto: Pexels.com

Kā kļūt par labu sarunbiedru. 8 vērtīgi padomi 0

Lielākajai daļai no mums ne tuvu nav vienalga, ko par mums domā citi cilvēki. Turklāt vairumā situāciju ir izdevīgi panākt pozitīvu viedokli par sevi. Pastāv astoņi padomi, lai tu iekarotu apkārtējo mīlestību un kļūtu par labu sarunbiedru, raksta Theconversation.com.

Reklāma
Reklāma

Centies atcerēties cilvēku vārdus

Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

Atceroties jauna sarunbiedra vārdu, ir daudz vieglāk noskaņot viņu sev par labu. Turklāt jāatceras ne tikai vārds, bet jāizmanto tas saskarsmes laikā. Lietišķie partneri un kolēģi, ar kuriem komunikācija nenotiek bieži, būs patīkami pārsteigti, ka viņa vārds ir paturēts atmiņā.

Sarunas sākumā ir jākontrolē savas emocijas

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai radītu nepiespiestu atmosfēru saskarsmes laikā, svarīgi neizraisīt sarunbiedrā emocionālu atgrūšanos un pieskaņoties grupas kopējai noskaņai. Nevajag izrādīt negatīvu noskaņojumu savam sarunbiedram.

Apgūsti saskarsmes neverbālo valodu

Ir daudz grāmatu un palīglīdzekļu, lai apgūtu saskarsmes neverbālo valodu. Starp izplatītākajām ir:
acu kontakta uzturēšana atklāta poza piekrišana sarunbiedra teiktajam, pamājot ar galvu vai žestikulējot.

Esi labs klausītājs

Sarunbiedram ir jāliek saprast, ka viņa teiktais nepaliek bez uzmanības. Lai to paveiktu, var uzdot precizējošus jautājumus un pacensties patiešām iedziļināties viņam nozīmīgā problēmā. Tāpat verbāli jāapliecina, ka sarunbiedrs ir saprasts.

No šī punkta izriet nākamais – jāpacenšas atcerēties to, ko tev vēstīja un jāpalūdz izstāstīt, kā viss noritēja un beidzās. Cilvēkiem ir ļoti patīkami, ja izrāda interesi par viņa nodarbošanos un dzīvi.

Cildini labi padarītu darbu

Patiesa uzslava par kolēģa vai paziņas panākumiem ir draudzīguma un laipnības izrādīšana. Tomēr nevajag paust sajūsmu, ja tu īstenībā neuzskati darbu par uzslavas vērtu. Visbiežāk mēģinājums glaimot ir pamanāms, un tas nenāk par labu reputācijai.

Esi uzmanīgs ar kritiskām piezīmēm

Daudzi cilvēki ņem kritiku tuvu pie sirds un var izrādīties ievainojamāki nekā tu spēj iedomāties. Labāk ierobežot tādu vārdu lietošanu, kuri kādam var šķist pārmēru asi. Turklāt kritikai ir jāattiecas vienīgi uz darbu, rīcību (nevis uz personību) un tai jābūt konstruktīvai un pamatotai.

Esi atvērts, esi tu pats!

Nevienam nepatīk cilvēki, kuri it visā ir ideāli – viņi rada nevainojamu robotu iespaidu, kā arī pārlieku pašpārliecināti ļaudis.

Nevajag arī padarīt citus cilvēku atkarīgus no tavām noskaņojuma svārstībām – attieksme nedrīkst mainīties kopā ar garastāvokli.

Pacenties kļūt par interesantu sarunbiedru, tad cilvēki tieksies ar tevi iepazīties. Lai to paveiktu, ir svarīgi precīzi izklāstīt savas domas, sajust apkārtējo noskaņojumu.

Reklāma
Reklāma

Noliec malā telefonu

Protams, mūsdienu dzīvē ir grūti atteikties no gadžetiem (īpaši darba laikā), bet nevienam nebūs patīkami, ja viņa sarunbiedrs periodiski pārtrauks sarunu, lai atbildētu uz ienākošajiem zvaniem.

Visbeidzot, atceries, ka cilvēkiem patīk neordināras personības, kas spēj aizraut ar savu projektu, jaunu ideju un vispārēju radošumu – topi par šādu unikālu cilvēku, un jaunas iepazīšanās neliks uz sevi gaidīt!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.