Foto-LETA

Kā izvēlēties savu kucēnu? 0

Labākā iespēja gūt priekšstatu par interesējošo šķirni ir klubi un suņu izstādes. Parasti suņu saimnieki labprāt stāsta par savu mīluļu īpatnībām, tas palīdzēs izdarīt pareizo izvēli. Izvēloties kucēnu, jāapbruņojas ar pacietību, lai atrastu to suni, kuru tiešām vēlaties iegādāties.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Optimālais vecums, kad kucēnu var atškirt no mātes, ir astoņas nedēļas. Pirms šā vecuma sasniegšanas kucēns vēl nav apguvis visu, ko māte tam spēj iemācīt, taču pēc astoņu nedēļu vecuma var rasties problēmas ar kucēna socializāciju un apmācību. Pirmās sešas astoņas nedēļas ir izškirošās kucēna attīstībā. Ja suns ir ievērojami vecāks par diviem mēnešiem, jāpārliecinās, ka viņš ir saņēmis pietiekami daudz cilvēku uzmanības, nevis nīcis noslēgtā būrī bez saskarsmes iespējām.

Kucēna audzētājs vai patversmes darbinieki, ja jūs ņemat suni no patversmes, izsniegs vakcinācijas apliecību, suņa kopšanas rekomendācijas un šķirnes dzīvnieka ciltsrakstus. Kucēna aprūpes jautājumus vēlams apspriest ar veterinārārstu jau pirmās vizītes laikā, pirms mazuļa nonākšanas jaunajās mājās. Jaunajam saimniekam jābūt pārliecinātam, ka saņem veselu, attārpotu dzīvnieku, kuram veikta vecumam atbilstoša vakcinācija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirms veterinārārsta apmeklējuma jaunais saimnieks pats var pārliecināties,  vai mazulim nav vērojamas kādas slimības pazīmes. Vesels kucēns ir možs un kustīgs, ar tīrām, spožām acīm, ar tīru degunu bez izdalījumiem. Ausu iekšpusei jābūt tīrai, bez iekaisuma pazīmēm vai izdalījumiem. Apmatojums veselam dzīvniekam ir tīrs, bez nepatīkamas smakas, āda tīra, bez parazītu darbības pēdām. Uzmanīgi pavērojiet visus kucēnus un māti, lai pārliecinātos, vai tiem bijusi laba kopšana.

Ja jūs vēlaties savā mājā ievest mierīgu suni ar maigu raksturu, tad jāizvēlas kucēns ar šādām īpašībām. Izvēlieties mierīgu, līdzsvarotu mazuli, kurš spēj piedot un pats nomierināties, pacieš troksni un svešu cilvēku klātbūtni bez bailēm un nervozitātes. Sevišķi rūpīgi suņa raksturs jānovērtē, ja viņš dzīvos ģimenē, kur ir mazi bērni. Izvēlieties kucēnu, kurš rokās, maigi apgriezts augšpēdus, guļ mierīgi un atslābināti. Ja mazulis plosās vai guļ kā sastindzis, tas liecina par nespēju nomierināties vai bailēm. Uzturoties telpā ar kucēniem minūtes desmit, drosmīgākie un mierīgākie mazuļi paliks jums līdzās, bailīgākie tā arī nepienāks klāt sasveicināties, bet nemierīgākie nespēs piesaistīt nekam pastāvīgu uzmanību. Reakciju uz troksni var pārbaudīt, nometot zemē kādu grabošu priekšmetu vai atslēgu saišķi. Līdzsvarotākie kucēni pēc brīža nāks izpētīt traucējumu iemeslu. No visa metiena ir iespēja izvēlēties sev mīļāko, draudzīgāko, līdzsvarotāko mazuli.

Autore – Evija Stankēviča

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.