Kā izvēlēties kondicionieri? 0

Pērnā vasara strauji palielināja iedzīvotāju interesi par gaisa kondicionieriem. Sinoptiķi spriež, ka šī nebūs daudz vēsāka…

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Kondicionieri ir pietiekami sarežģītas tehniskas ierīces, kas nemaksā lēti, tāpēc jo svarīga ir to racionāla izvēle. Ideāls atvēsinātājs telpās nodrošina komfortablu temperatūru bez trokšņošanas, svilpošanas, ledaina gaisa pūšanas un ūdens pilināšanas. Šādu pakalpojumus sniedz mūsdienīgas iekārtas, tās pareizi samontējot un savlaicīgi apkalpojot.

Kvalitatīvas iekārtas top no augstvērtīgiem materiāliem izgatavotām komplektējošām detaļām un mezgliem. Saldējamā tehnikā izmantotajam varam jābūt pašam tīrākajam, lai tas varētu izturēt krasās temperatūras un vibrāciju maiņas. Nekvalitatīvāks ātri nogurst, tajā parādās mikroplaisas, un šādi lētāki kondicionieri bieži iziet no ierindas vēl pirms garantijas laika beigām. Tas pats – par gultņiem, ventilatoru dzinējiem un kompresoriem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ierīces kvalitāti nosaka arī pielietotie tehniskie risinājumi.

 

Klusumu nodrošina ne tikai speciāli gultņi, bet arī motori un īpaši ventilatoru lāpstiņu un gaisa vadu risinājumi.

 

Piemēram, “Panasonic” trokšņa mīkstināšanai izmanto īpaši profilētu ventilatora priekšējo malu, puslodes formas padziļinājumu sistēmu retinājuma pusē, iztvaikotāja un kondensatora izmēra palielināšanu un speciālu izejas trakta profilu. Viss šo tehnisko risinājumu komplekss ļauj sasniegt 20 Db līmeni, ko auss praktiski nespēj uztvert. Cita kondicionieru problēma ir aukstā gaisa strūkla: jo tā ir vēsāka un ātrāka, jo nepatīkamāka. Lai to novērstu, palielina kondicioniera iekšējā bloka trakta izmērus, samazina gaisa izplūdes ātrumu, izmanto cilindriskus ventilatorus ar palielinātu diametru un speciālas sajaukšanas kameras izejas traktā.


Vēl efektīvāk šīs problēmas risina invertora kondicionieri, kuriem apgriezieni nav pastāvīgi kā parastajiem, bet gan palielinās vai samazinās atkarībā no apstākļiem telpā. Invertora kondicionieris, sasniedzot vēlamo temperatūru, nevis izslēdzas, bet gan pāriet uz daļējas slodzes režīmu, samazinot kompresora un ventilatora apgriezienus. Vienlaicīgi samazinās gaisa plūsmas ātrums no iekšējā bloka, un tā temperatūra turas ap +14…+16 °C. Rezultātā pat 1 – 2 metru attālumā gaisa strūkla praktiski nav jūtama. Pieaugot iekārtas lietderīgās darbības koeficientam, ietaupās līdz 30% elektroenerģijas. Labiem invertoru kondicionieriem ir vēl daudzas citas noderīgas funkcijas, tostarp kvalitatīva gaisa attīrīšana, jonizācija, susināšana un, protams, iespēja ierīci darbināt kā sildītāju vēsā laikā.

Reklāma
Reklāma

– Divdaļīgie split sistēmas invertora kondicionieri tirgū pašlaik ir visvairāk pieprasītie, jo apmierina visprasīgāko klientu vēlmes. Šie kondicionieri ne tikai atvēsina telpu, bet arī tajā uzlabo mikro­klimatu. Piedevām ierīce ir multifunkcionāla – ekonomiski uzsilda telpu vēsā laikā, – akcentē SIA “Panasonic” gaisa kondicionieru un siltumsūkņu autorizētā servisa centra “RIKON AC” valdes priekšsēdētājs Andris Dancigs.

Izvēloties kondicionieri, ir jāpatur arī prātā, ka tirgū preces zīmola labā slava veidojas ilgākā laika periodā – kā apstiprinājums stabilai kvalitātei, par kuru ir attiecīgi jāmaksā. Savukārt tikai pazīstams šīs preces izplatītājs spēj pareizi uzstādīt un vēlāk arī apkalpot pārdoto ierīci, lai tā nevainojami strādātu daudzus gadus.

 

 

Uzziņa

• Kondicioniera darbības princips ir šāds: siltais gaiss, plūstot gar auksto siltummaini, atvēsināts nokļūst telpā. No gaisa izdalās mitrums, kas satek kondensāta tvertnē, – tā kondicionieris regulē arī gaisa mitrumu. Siltumu, ko izdala siltummaiņa dzesēšanas iekārta, pa cauruli vai atveri novada atmosfērā. Divdaļīgā (split sistēmas) kondicioniera ārējo bloku piestiprina ēkas ārsienai, bet iekšējo bloku uzstāda izvēlētajā telpā.

• Mobilajam kondicionierim abas daļas apvienotas vienā blokā, tam lieko siltumu ārpusē izvada pa gofrētu 120 mm cauruli. Šim nolūkam var izmantot logu, sienu, ventilācijas šahtu vai pat krāsns muti. Uz grīdas liekamus kondicionierus var brīvi novietot tā, lai ilgstoša vēsā gaisa plūsma nedarītu raizes veselībai. Speciālisti neiesaka karstā laikā pārāk atdzesēt telpas, lai neveidotos elpošanas ceļu saslimšanas.

 

Svarīgi

– Pasaules zinātnieki ir nobažījušies par briestošajām klimata izmaiņām, tāpēc modernam kondicionierim papildus teicamām tehniskajām īpašībām jābūt arī videi draudzīgam. Piemēram, visiem Mitsubishi/ALPICAR kondicionieriem ir ES sertifikāts, un kā aukstuma nesēju tajos izmanto tikai jaunākās paaudzes freonu R410A, kas nenoārda ozona slāni, – uzsver SIA “Commodus” instalāciju vadītājs Sandis Ainārs.

 

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.