Kā padarīt sienas nišu skaistu un praktisku. Četras spožas idejas! 0

Niša ir viens no interjera efektīgākajiem un oriģinālākajiem elementiem, kas nereti palīdz atrisināt vairākas problēmas uzreiz.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Agrāk nišas iekštelpās veidoja ar nodomu, jau laikus paredzot, kā tās izmantos. Tagad lielākoties nišas ir pirmskara laika namu dzīvokļos, kur tās radušās, dzīvokli pārplānojot, vai arī jaunajos projektos nesošo konstrukciju un plānojuma īpatnību rezultātā.
Nišas, kas ieplānotas apzināti, ir plānojuma pievienotā vērtība, jo tās radītas ar noteiktu mērķi – piemēram, izvietot tajā skapi, kinozāli, tehniku, tādējādi ietaupot telpu platību. Līdz ar to tās jau veidotas atbilstošos izmēros. Citādi ir ar nejauši radītām nišām – to izmēri ļoti bieži nav parocīgi standarta priekšmetu izvietošanai, tāpēc lietā jāliek izdoma, lai to funkcionāli izmantotu.

Lietu glabāšanai
Vispopulārākais nišu izmantošanas veids ir skapju un plauktu ierīkošana lietu glabāšanai, jo mājoklī lietu vienmēr ir par daudz, bet vietas par maz. Dziļās nišās iespējams ierīkot skapjus ar bīdāmām vai veramām durvīm, izbīdāmiem penāļiem vai pat liftu mehānismiem (telpās ar augstiem griestiem iespējams ierīkot skapja lifta mehānismu, kas augstāk atrodošos pakaramos nolaiž un paceļ).

CITI ŠOBRĪD LASA

Seklākas nišas piemērotas nelielu plauktu izveidošanai. Plaukti var būt gan atvērti, gan slēgti – atkarībā no tā, ko tajos glabā. Nelielas nišas bieži izveidojas vannas istabā, apšujot caurules un citas komunikācijas – tās ir ideāla glabātuve sadzīves ķīmijai, tualetes piederumiem un dvieļiem.

Arī tad, ja niša ir vien 20 cm dziļa, to iespējams ļoti funkcionāli izmantot dažādu sīkumu uzglabāšanai, ievietojot tajā speciālu, pēc konkrētiem izmēriem veidotu plauktu sistēmu, piemēram, dažādu burciņu, kastīšu, garšvielu, šujampiederumu utt. glabāšanai.

Savukārt, dziļas, bet šauras un augstas nišas var pielāgot slēpju, snovborda un citu sporta piederumu glabāšanai.

Tehnikas iebūvēšanai
Ne mazāk populāra ir nišu izmantošana sadzīves tehnikas iebūvēšanai vai izvietošanai. Ja niša ir pietiekami dziļa un plata, tajā var ievietot veļasmašīnu vai ledusskapi, mazākās nišā ierīko vietu putekļusūcējam, gludināmajam dēlim vai slotu uzglabāšanai. Nišās var paslēpt arī elektrības skapi, dažādus skaitītājus un citu tehnisko aprīkojumu.

Piemēram, ļoti atraktīvs variants – seklā priekšnama nišā ieslēpts elektrības skapis un skaitītājs, kas nosegts ar lielu spoguli.

Mēbeļu izvietošanai
Dažkārt niša nav pietiekami dziļa, lai tajā pilnībā ievietotu kādu tehnikas ierīci vai izveidotu ērtu glabātuvi, tad to var izmantot, lai ietaupītu platību vai izveidotu īpašas noskaņas zonu, piemēram, ļoti seklā priekšnama nišā ievieto nelielu polsterētu soliņu, bet virs tā lielu spoguli; cits variants – nišā vietu atrod ietilpīgs, bet šaurs apavu skapis. Nišā veiksmīgi iespējams integrēt nelielu darba vietu ar atvāžamu darba virsmu, izvelkamu gludināmo virsmu vai veļas žāvētāja konstrukciju.

Niša kā centrālais elements
Nereti niša izvietota viesistabas vai guļamistabas centrālajā sienā. Tad to iespējams izcelt ar iebūvētu apgaismojumu un ievietot tajā, piemēram, gleznu, posteri vai fotogrāfiju kolekciju. Cits veids – izvietot tajā TV ekrānu. Izgaismotā nišā var ievietot arī stikla plauktus, uz kuriem eksponē dažādas kolekcijas, suvenīrus kā muzeja vitrīnā. Nišu var noformēt arī ar spoguli vai vitrāžu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.