
Foto – Shutterstock.com
Tiesa, ir daži „pamatlikumi”, kuru ievērošana gan vecākiem, gan bērniem ļaus daudzām iespējamām domstarpībām nemaz nerasties: 17
2. Bērnam ir tiesības uz savu, kaut arī niecīgu, bet savu teritoriju, pat ja tā ir tikai gulta, galds mācībām, mantu plaukts un daļa no sienas. Vecākiem jāsaprot: tā ir bērna personīgā telpa un vecāku ielaušanās tajā, neatkarīgi no motīviem un mērķiem – bez atvases atļaujas ir nepieņemama.
3. Bērnam jāatceras pats galvenais: vecāki ir tuvākie cilvēki un vēl tikai labu. Un, ja reizēm liekas, ka viņu lūgumi vai prasības ir nepareizas, mēģini saprast, kāpēc viņi tā rīkojas, un, ja nevari saprast – prasi vecākiem paskaidrot.
4. Atceries, ka tava vieta mājās ir tikai tava un tu atbildi par kārtību un tīrību. Tikai tu pats, bez atgādinājuma, sakārto pēc sevis rotaļlietas, klades, grāmatas, krāsas, regulāri noslauki galdu un skapi, novāc un iznes atkritumus.
5. Atceries, vēl labāk – uzraksti uz papīra un piestiprini redzamā vietā citus savus pienākumus mājās.
Raksta ideja no obsheniye.ru
Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Jūs sabojājat manu dzīvi vienas izpostītas dienas dēļ!” Pusaudzis, kurš izspēlēja negantu joku, laivotājus aplejot ar pienu, izjutis karmas garšu
Zēns kauna un apjukums dēļ neziņoja par notikušo: kāda florbola kluba biedrs seksuāli izmantojis 15 gadus vecu pusaudzi
Pusaudzis naktī Lielbritānijā nocirtis vienu no valsts slavenākajiem kokiem – Robina Huda koku