Jūras izskalots dzintars (Nida, Pape)
Jūras izskalots dzintars (Nida, Pape)
Foto: Anda Krauze.

Kā izdevīgāk pārdot dzintaru 1

“Bieži lasu sludinājumus, ka iepērk dzintaru un tā krelles. Vairākas reizes šādas lapiņas bija iemestas arī manā pastkastītē. Vai te neuzdarbojas krāpnieki, un cik daudz naudas var prasīt? Varbūt labāk tagad nepārdot un gaidīt, kad vērtība augs?”
 Rudīte Berga Tukumā

Reklāma
Reklāma

Cenas kāps


7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Ja nav lielu problēmu, nevajadzētu steigties dzintaru pārdot, iesaka apstrādes meistars Harijs Jākobsons. Viņš stāsta, ka augstā dzintarskābes satura dēļ par pasaulē vērtīgāko uzskatītā Baltijas dzintara krājumi strauji izsīkst. Lielās raktuves Kaļiņingradā gandrīz ir tukšas, arī jūra kļuvusi daudz skopāka.

Tāpēc dzintara cenas nekritīsies, bet tikai augs, prognozē meistars. Jo lielāks dzintara gabals, jo tas vērtīgāks. Pat no modes savulaik izgājušās prāvās dzintara brošas atkal ir vērtē. To cenas pēdējos gados kāpušas par 70–100% gadā, bet šopavasar jau par 150%!

CITI ŠOBRĪD LASA

Pasaules kontekstā dzintara cenu kāpumā un iepirkšanas aktivizēšanā vainojami arī ķīnieši, skaidro meistars. Ķīnā pēdējos gados modes kliedziens ir vīriešiem domātās rokassprādzes ar dzintara lodīti, jo tā vairojot vīrišķību. Jo dzintara lodīte prāvāka, jo vīrieša rocība lielāka. Tādējādi mūsu vecmāmiņu dzintara kreļļu apaļās bumbiņas tagad ceļ ķīniešu pašapziņu…

Nereti iepircēji izmanto to, ka vairākums cilvēku nav informēti par tendencēm dzintara tirgū un savas rotas, dzintara gabaliņus uzskata par mazvērtīgiem. Piemēram, Harijs Jākobsons ievērojis kādu suvenīru tirgotāju Rīgas Centrāltirgū, kurš dzintaru arī iepērk. Kundzēm gados par krellēm viņš maksājot pat mazāk par 10 eiro. Mazpilsētās un laukos uzpircēji aktivizējušies visvairāk, jo cer, ka cilvēki nezina dzintara reālo vērtību.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.