Kā izaudzēt rozmarīna kociņu mājās uz palodzes? Veselībai, skaistumam un labsajūtai 0
Pastāv ticējums, ka rozmarīns aug tikai labas mājsaimnieces mājā. Tāpēc skaisto sulīgo krūmiņu, var uzskatīt par īstu dabas dāvanu.
Lai audzētu rozmarīnu uz palodzes, tev nepieciešama tikai vēlme, vienkārši dārza instrumenti un jāievēro noteikumi, kā rūpēties par augu.
Rezultātā tu iegūst kuplu smaržīgu krūmu, ar kuru varēsi lepoties. Turklāt rozmarīns sniegs labumu arī mājoklim.
Rozmarīns mājoklī
Rozmarīna krūms nav tikai dekoratīvs augs. Šis ir spēcīgākais gaisa attīrītājs! Pārvelc ar plaukstu lapotni, un istaba ir piepildīta ar uzmundrinošu aromātu, kas ir noderīgs un iznīcina baktērijas.
Īpaši aktuāli tas ir saaukstēšanās sezonā. Turklāt rozmarīna aromāts labvēlīgi ietekmē nervu sistēmu, aktivizē smadzenes, palielina spēju mācīties un atcerēties.
Un cik lieliski, ka visu gadu pie rokas ir svaiga garšviela! Rozmarīns labi sader ar jebkura veida gaļu, piemērots ēdieniem no baklažāniem, kartupeļiem, pupiņām.
Šķipsniņa sasmalcinātu rozmarīna lapiņu derēs gan olu kultenī ar tomātiem, gan svaigu dārzeņu salātos. Par rozmarīna tēju pat trūkst vārdu – tā ir īpaši veselīga un neticami smaržīga.
Savukārt rozmarīna zariņi ir lielisks izejmateriāls tādu mājas kosmētisko līdzekļu pagatavošanai kā toniks matu augšanai, losjons ādas attīrīšanai, uzlējums relaksējošai vannai.
Kā izaudzēt rozmarīnu uz palodzes
Vislabāk ir sākt audzēt rozmarīnu ar spraudeņiem. Ne katrs pat pieredzējis audzētājs spēs no sēklām iegūt spēcīgus rozmarīna dīgstus. Bet ir vērts izmēģināt. Vietne sovkusom.ru tev pastāstīs par vienkāršāko audzēšanas veidu.
Kā audzēt rozmarīnu ar spraudeņiem
1.Sagatavo spraudeņus. Lai to izdarītu, no pieaugušā krūma nogriez jaunos dzinumus un noņem lapas no tā apakšējās daļas. Atstāj zariņus nožūt 2-3 stundas, pēc tam ievieto traukos ar ūdeni.
2. Maini ūdeni traukos ik pēc 3 dienām. Nodrošini spraudeņiem piekļuvi gaismai un siltumam.
3. Kad spraudeņi izdzen saknes, iestādi tos zemē. Rozmarīns labi aug vieglā, smilšainā, sārmainā augsnē, kas labi laiž cauri ūdeni. Novieto traukus ar stādiem uz labi apgaismotas palodzes.
4. Laisti augus, kad augsne kļūst sausa, taču paturi prātā, ka pārmērīga mitruma dēļ rozmarīns var aiziet bojā.
5. Kad stādi iesakņojas un sāk augt, izknieb daļu no galotnēm, lai jaunie augi veidotos kuplāki.
6. Rozmarīns ir jutīgs pret temperatūras svārstībām. Apkures sezonā regulāri apsmidzini krūmus, sākoties karstumam, iznes podiņus uz balkona.
Vēl tikai viena dārzkopības ekspertu piebilde. Speciālisti ir ievērojuši, ka rozmarīns mīl intensīvu gaisa cirkulāciju.
Lai stiprinātu jauno augu stublājus un dzīvoklī veidotos sulīgi krūmi, blakus tam vajadzētu novietot ventilatoru un ieslēgt to pusstundu dienā.
Avots: sovkusom.ru