Foto – Sandra Ruska

Kā iesildīt augsni siltumnīcā 0

“Ar kādu grunts segumu visizdevīgāk iesildīt augsni pavasarī siltumnīcā?” INGRĪDA BAUSKAS NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Mājas
10 ēdieni, kurus nekad nedrīkst dot kaķiem — jūs būsiet pārsteigti
Atrasts ceturtā Pabrades poligonā pazudušā kareivja ķermenis: viņš neatradās purvā 80
Tiklīdz karš Ukrainā beigsies, Putins varētu ātri pārvietot karaspēku uz Baltijas valstu robežām – vācu izlūkdienests
Lasīt citas ziņas

Pusprofesionālās siltumnīcās, audzējot tomātus un gurķus, grīdu parasti izklāj ar melnbalto plēvi, bet dobes, t.i., kūdras renes, veido no 1,5 m platas 70–80 mikronu biezas melnbaltās polietilēna plēves. Pēc noražošanas siltumnīcu ir viegli iztīrīt un sagatavot jaunajai sezonai.

Nelielās siltumnīcās dobēs var ieklāt melno agrotīklu vai melno austo polipropilēna segumu. Neapkurināmā siltumnīcā agri pavasarī melnie segumi ātrāk iesilda augsni, un tas veicina sakņu attīstību. Abi šie materiāli laiž cauri mitrumu, tāpēc ūdens, kas uz tiem nonāk, ātri vien pazūd. Austā polipropilēna segumi ir biezāki, dārgāki, toties kalpo 5–6 gadus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai uzsāktu sezonu agrāk, audzētāji visbiežāk siltumnīcas pavasarī apkurina un sējumus noklāj ar balto agrotīklu (23–30 g/m²). Zem seguma veidojas siltāks mikroklimats nekā siltumnīcā.

Lai iegūtu labu ražu, siltumnīcā laikus jāveic dezinfekcija. Diemžēl 3. reģistrācijas klasē augu aizsardzības līdzekļu paliek arvien mazāk. Nelielo dārzu īpašnieki turpmāk būs spiesti cīņā pret kaitēkļiem izmantot bioloģiskās metodes. Piemēram, dienvidzemēs augsnes sterilizēšanai šobrīd izmanto speciālu plēvi. Saulei karsējot, zem tās temperatūra paaugstinās līdz +60…+70 °C, rezultātā iet bojā augiem kaitīgie organismi, kas vairojas zemē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.