Foto: Stock.hxcng

Kā iedarbojas joda krustiņi? 0

Lasītājs jautā: “Vai taisnība, ka var uzzināt, kāds ir joda daudzums organismā, ja ar jodā samērcētu vates kociņu velk krustus uz ķermeņa un skatās, cik ātri gaist svītras? Šādi organisms parādot, vai tam pietiek joda. Vai tā tiešām ir? Vēl esmu dzirdējusi, ka joda krustiņi uz muguras var palīdzēt mazināt klepu.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

“Jods ir diezgan viegli gaistoša viela. Tas no ādas iztvaiko, nevis uzsūcas. Iztvaikošanas, nevis uzsūkšanās ātrums atkarīgs no temperatūras un gaisa kustības – vai gaiss piekļūst vietai, kur jods uzsmērēts. Nav pierādījumu tam, ka uz ādas uzziestā joda izzušanas (iztvaikošanas) ātrums varētu liecināt par joda balansu organismā,” uzsver ģimenes ārsts Andris Lasmanis.

Joda spirta šķidrumam uzziešanai uz ādas ir kairinošs (ādu sildošs) efekts. Tādēļ tas darbojas kā sāpju un iekaisuma samazinātājs. Ja to saudzīgi uzziež mugurai, tas var palīdzēt ārstēt klepu. Tomēr bieža un atkārtota joda uzziešana vai dāsni uzziests joda šķīdums var izraisīt ķīmisku apdegumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Joda pietiekamību vai deficītu organismā netieši parāda vairogdziedzera hormonu izmeklējumi. Ja nav vairogdziedzera funkciju novirzes, joda līmenis jāuzskata par adekvātu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.