Kā gūt maksimālo labumu no algas pielikuma? 0
Visi strādājošie parasti ik pa laikam cer uz algas pielikumu, lai varētu dzīvot mazliet labāk nekā līdz šim. Pati par sevi šī stratēģija ir pareiza, jo pēkšņa ienākumu palielināšanās noteikti var palīdzēt uzlabot finansiālo situāciju, tomēr realitātē tas notiek reti. Parasti pēc algas pielikuma tikai vienu vai divus mēnešus tiek izjustas pārmaiņas, taču pēc tam izdevumi automātiski palielinās līdz ar ienākumiem un vairs nekāds uzlabojums nav jūtams. Naudai ir tendence pašai aizplūst, ja tā netiek īpaši uzmanīta, tāpēc, saņemot algas pielikumu, ir jāizstrādā rīcības plāns, lai šī “liekā” nauda tiešām dotu jums kādu labumu un jūs izjustu reālu ieguvumu. Šeit būs rīcības plāns, kas palīdzēs to sasniegt.
1.Turpiniet dzīvot tāpat kā iepriekš
Saņemot algas paaugstinājumu, uzreiz rodas idejas, kā šo papildus naudu varētu iztērēt. Piemēram, uztaisīt mājās remontu, doties ceļojumā, nopirkt kādu jaunu preci utt. Būtībā jau pašā sākumā tiek domāts par to, ka, palielinoties ienākumiem, ir jāpalielinās arī izdevumiem. Ja jums tiešām ir kāda neatliekama vajadzība, kurai visu laiku krājāt naudu, tad varat atļauties to finansēt no šīs jauniegūtās naudas, taču citādāk, nevajadzētu pieļaut dzīves stila izmaiņas. Tas viss sāksies ar konkrētiem pirkumiem, bet beigsies ar to, ka nauda tiks iztērēta dažnedažādiem tekošajiem maksājumiem un jau atkal būs jādzīvo no algas līdz algai, bez stabila finansiālā pamata. Centieties pieturēties pie pašreizējajiem tēriņiem un rīkoties ar naudu tā, it kā algas pielikuma nebūtu.
2.Pārskaitiet “lieko” naudu uz citu kontu vai glabājiet atsevišķi skaidrā naudā
Lai varētu pieturēties pie iepriekšējā dzīvesveida, noteikti ik mēnesi ir jāpārskata starpība starp veco algu un jauno, uz krājkontu, vai arī vienkārši jāizņem skaidrā naudā un jānoglabā drošā vietā. Tas jādara tikko kā alga tiek saņemta, nevis mēneša beigās. Tas nepieciešams tāpēc, lai nejauši neiztērētu vairāk naudas nekā plānojāt. No naudas tērēšanas atturēties ir ļoti grūti, jo īpaši tad, ja tā visu laiku ir pieejama. Ja glabāsiet visu naudu vienā bankas kontā, jūs to nepārtraukti nēsāsiet līdzi un tad nebūs nekāds brīnums, ja iztērēsiet to kādam spontānam pirkumam. Labāk jau laikus naudu noglabājiet atsevišķi, lai varētu tai piekļūt tikai tad, ja tas patiešām nepieciešams.
3.Izvirziet sev finanšu mērķus
Padomājiet par to, kā šī nauda jums var palīdzēt nodrošināt finansiālo stabilitāti un izvirziet sev pārdomātus finanšu mērķus. Piemēram, ja jums vēl nav uzkrājumu fonda neparedzētām situācijām, varat vienkārši turpināt krāt naudu, līdz šis fonds ir izveidots un tad domāt, ko darīt tālāk. Ja jums uzkrājumu fonds jau ir, padomājiet par privāto pensiju fondu. Ja arī tas jums jau ir gana liels, varat veikt dažādas investīcijas, lai vienkārši vairotu savu naudu nenoteiktiem mērķiem. Protams, ja jums ir kādas neatliekamas vajadzības, varat krāt naudu tām. Lai vai kāda arī būtu jūsu izvēle, fokusējieties uz to, kas jums tiešām ir svarīgs un naudu novirziet tam. Ja izvirzīsiet konkrētus, pārdomātus mērķus, būs vienkāršāk nenovirzīties no iesāktā.
4.Visu laiku sekojiet līdzi savam progresam
Vienalga, vai savu naudu esat izdomājis vienkārši uzkrāt, vai arī jebkādā veidā investēt, svarīgi ir sekot līdzi savam progresam un tam, kā šī jaunā nauda jums dod labumu. Ja to netērēsiet, varēsiet gan nostabilizēt savu finansiālo situāciju, izveidojot rezerves uzkrājumus, gan sakrāt konkrētu lietu iegādei, gan parūpēties par savām vecumdienām vai arī tuvākajiem gadiem, tikai neļaujiet pašam sev, to visu sabojāt un rūpīgi piedomājiet pie tā, nerastos vēlme apstāties pusceļā.
Kā redzams, algas paaugstinājums var būt pamats visas finansiālās situācijas sakārtošanai un savas dzīves nodrošināšanai, ja tiek pieņemti labi un pārdomāti lēmumi. Ja šo naudu nenosargāsiet un īpaši nepiedomāsiet pie tās efektīva pielietojuma, viss, ko iegūsiet būs papildus ikmēneša tētiņi un jauni izdevumi, kas nekādu labumu nedos. Ja vēlaties gūt arī citu noderīgu informāciju par finansēm, apmeklējiet portālu Heti24.fi.